Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seŽivot s moderní technikou
Autor
Zvěruška
Život s moderní technikou
(fejeton)
,,Vstoupili jste do hlasové schránky, pokud...“ Tak tahle věta mě dokáže vytočit do neuvěřitelných otáček. Každý z nás, kdo vlastní mobilní telefon, určitě tuhle větu slyšel, když chtěl někomu volat a ten dotyčný neměl z nemyslitelných důvodů zrušenou hlasovou schránku. Nejenom, že Vás to dokáže dohnat až k pláči a skřípění zubů, ale taky k rozhodnutí, že už té osobě nikdy nezavoláte, protože Vám ten záznamník ,,sežral“ poslední tři koruny z Vašeho kreditu.
Mobilní telefony, požírači krásného barevného, někdy i kovového krmiva, jsou nejen vděčnými dárky, ale také něčím, čemu se u nás doma říká ,,kapesní Sherlock Holmes“, a tudíž dokonalý detektiv a stopař v jedné krabičce.
V dnešní době dostávají mobilní telefony stále mladší a mladší děti, snad proto, aby je měli rodiče (v takovém věku celkem pochopitelně) pod kontrolou, ale není to třeba taky proto, že mládež je už tak dokonale zhýčkaná moderní technikou, že je zcela nespolečenské a out nevlastnit mobilní telefon a tím se dokonale ztrapnit před svým okolím? Je to jednodušší, než se zdá. Mobil je dnes běžnou součástí všedního života každého člověka, ať mladého či starého. Občas ovšem musíte hodně uvažovat o tom, na co ten člověk mobil má, protože vytáhne přístroj takových rozměrů, že v tu chvíli nevíte, jestli to má na sebeobranu nebo na zabíjení much. A naši páni podnikatelé, tak těm říkám správní mobilní maniaci, protože když potkáte někoho, kdo telefonuje více než pět minut (normální člověk nemá pořád kredit), tak je vám jasné, s kým máte tu čest. Je to jejich druhé ucho.
Já se mezi mobilní maniaky řadím taky, teda podle své maminky, která mě neustále prosí, aby mi kredit vydržel alespoň dvě hodiny a já když vidím její hrůzu v očích při nabíjení nového kreditu, tak se snažím vyslyšet její prosby. Tak co myslíte, dvě a půl hodiny už přece ujde, ne? No, taky si myslím. Občas ale i mně vadí ta krabička na prosby, sliby, domluvy, slůvka lásky a pochopení, protože když jsem s někým, s kým se cítím dobře, chci mu oplatit trochu té lásky a v tu nejnevhodnější dobu mi začne zvonit mobil jen proto, aby mi maminka sdělila, že mám koupit šest rohlíků, tak to je tak na hození o stěnu (samozřejmě telefonu, ne maminky!!!). Však to zná určitě každá dívka, když je se svým chlapcem v objetí a on se začne najednou chvět a zatímco vy jste v mylném domnění, že je to bytostnou touhou po Vás, on vytáhne z kapsy tu potvůrku mobil, která se mu ještě vrtí v ruce, tak je po veškeré lásce a touze. Vibrační vyzvánění – řeknu vám, to je teda věc.
Mobil vás může ale taky do trapných situací. Napíše vám někdo, kdo si spletl číslo, začnete si psát, jste z něho úplně vedle, domluvíte si schůzku a při pohledu na to individuum máte chuť mu buď předložit účty za kredit nebo se šikovně vymluvit a říct, že jste to vlastně vůbec nepsala vy, to kamarádka a že se tak moc styděla, že poslala vás. No prostě spousta zmatků, zklamání, ale také legrace a šílených věcí se i vám může objevit na vašem displeji.
Asi bych mohla o kladech a záporech mobilních telefonů vydat knížku, ale když mi koupíte kredit, ráda vám zavolám a popovídám si s vámi. Že zase nemám kredit? Vždyť už tady sedím přes dvě hodiny...