Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seProč potřebujeme k probuzení sny?
Autor
Ozzozorba
Minulost a budoucnost jsou prostory, ve kterých se nedá učinit vůbec nic. Tam, kde se nedá učinit nic, je zbytečné něco dělat.
Pokud tam něco děláme, tvoříme si halucinace. Je to jako se sny, ve kterých sníme o tom, co nemůžeme provádět po probuzení.
Člověk je odsouzen, aby tvořil. A když nemůže tvořit z opravdového, vytváří si snový svět.
Tvořit je štěstí. Tady a teď je probuzení.
Vše bylo jednou snem. Hvězdy, planety, rostliny i člověk.
Kdo je vyrábí?
Ten, který spí; tedy spáč.
Nejdivočejší sen, který může snít, je snem o probuzení.
Po probuzení už hranice nejsou. Nikdy neexistovaly.
Jen v představě, ve spánku, ve snění, v toužení, zrcadlí milióny možností … ale to vše je už minulostí.
Po probuzení je jen, tady a teď. Žádné Já ani VY nebo MY, jen všeprostupující Jsoucno.
Rozteklý vesmír.
25 názorů
Ještě bych dodala : hodně přízně boží. Bez té se neobejde nic. Říká se : pomoz si sám a pak ti i pánbu pomůže.
Jistě. - V tekutém stavu může člověk činit zázraky. A proto je také nyní mým tarotovým hrdinou "rytíř pohárů" . To ale neznamená,že by se ostatní dvorské karty malých arkán někam vypařily.
Z celého srdce ti přeju,abys měl své pocity neustále pod kontrolou a aby k tobě osud byl natolik vlídný,abys nikdy nemusel opustit své přesvědčení,že člověk je pánem svých pocitů. - Mám ráda veselé a optimistické lidi. Usnadňují těm ostatním život.
My sami jen (čistě teoreticky) můžeme být tvůrci svých pocitů,respektive se spíše ocitnout ve stavu ataraxie,pokud bychom(opět jen čistě teoreticky)dosáhli velmi vysoké duchovní úrovně. - Myslíš,že kdyby tě zítra zavřeli do koncentráku,byl bys tvůrcem svých pocitů ?
Já mám práh bolesti docela vysoko. Jsem totiž bývalá výkonnostní sportovkyně.
ale možná tuhle diskusi vedu příliš jednostranně jakoby z pozice nemocného nebo postiženého člověka. - Snažím se být pozitivní,takže to řeknu asi takto : proč bychom se netěšili,když nám pánu zdraví dá ? - Až nám ho vezme,bude to horší.
Stačí aby tě například bolely zuby,abys měl třeba zánět okostice a můžeš si "pocit vytvářet sám".
To si rozhodně nemyslím. Mám blízko k budhismu a sdílím tedy názor,že podstatou života je utrpení. Obrovským úspěchem pro mnohé z nás( a to mluvím o lidech tady na Písmáku) by bylo jen to,kdyby zmírnili své utrpení. - Kdepak blaženost ! K té mají mnozí hodně daleko a to od narození až po smrt.
Hlavně v něco pozitivního. Hezké a blažené už jest jen třešničkou na dortu.
Mám jiný názor - myslím si,že můžeme něco dělat jak v budoucnosti,tak i v minulosti. Velmi totiž záleží na tom ,jak svou budoucnost nebo minulost vnímáme,velmi záleží na tom,jaký vztah jsme třeba měli v minulosti k nějakým lidem,nebo na tom s jakými předsudky budeme v budoucnosti přistupovat k jiným lidem. Karma se dá měnit i tím,že někomu odpustíme. Na odpuštění kladou velký důraz křest'ané. Budhisté tomu říkají karmické vyrovnání.
Hlava má chaos, lebo je príliš zložitá. Aj počítač je zložitý, preto ma vytáčajú tie jeho "sny" a "túžby".