Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte se[Naga Zen-gi Dó] Lars von Limmerick radí a (do)poručuje
Autor
Kamamura
---===BOF===---
Fragment torza korespondence lorda Larse von Limmerick, původně adresovaná jistému Benetkovi:
The purpose of dating is fun,
or at least to laugh to a pun.
when everything fails,
you suffer and wail,
that's how you know love has begun!
----------------------------------------------
Láska je v převleku sranda,
básní jim to všem pak nandáš,
když už jsi na umření,
tak se dej na umění,
vždyť i hrabě Masoch byl fanda!
----===EOF===---
8 názorů
vím, žes to nevymyslel, leč v komentáři jsi tomu vdechnul život, to zas neříkej že ne ;))
Kamamuro, určitě, všechno se dá změřit přístroji,... až na to že ty přístroje třeba ještě nebyli vymysleny, jako kdyby jsi tvrdil člověku v 15. století o letadlu, létat se samozřejmě i v té době dalo, akorát nebyli ještě letadla :D
hmmm, to já jsem si vždycky myslel, že i když nikdo nevidí padající strom, že ten strom přesto existuje, nejsem zastáncem videoherního pohledu na svět, že existuje jen moje vědomí a že kolem mě i za mnou je černá díra, ale že i ten strom má svou vlastní formu vědomí na úrovni stromu a proto ho nikdo nemusí pozorovat při pádu a dokáže tak spadnout úplně sám ;D:D
promiň, mám nějakou vtipnou notu ;)
Aru - já ale jsem nic z toho nevymyslel, všechno to jsou už dávno existující konvence z oboru, který fungoval dávno předtím, než my dva jsme se narodili. Kdyby fyzika místo termínu "hmota" používala slovo "bumerang", budu tvrdit, že "všechno je bumerang". Jak už jsem jednou psal, jsem jenom mixážní pult, a snažím se rozhýbat další zrezlé páčky a čudlíky, abych měl víc funkcí a mohl mixovat nápaditější tracky.
On je tu totiž problém s dalším postulátem (dogmatem), který se často objevuje v myšlenkových konstrukcích tzv. "duchovních" lidí, a totiž tvrzení, že "ne všechno, co existuje, se dá vědeckými přístroji změřit". To je ale podle mého názoru pouze vžitý omyl. Pokud by třeba existovali duchové/poltergaisti, kteří by řekněme dokázali být neviditelní a shazovat v domě obrazy a skřípat schody, atd, ať už by byla podstata jejich existence jakákoliv, tak shodit obraz ze stěny můžeš jen pomocí hmotné interakce - vytvoříš proud vzduchu, termodynamickou, nebo gravitační anomálii (to by šlo asi dost těžko), magnetické pole, nebo něco podobného, prostě hmotnou interakci, co ten obraz shodí - a to už se vždycky měřit dá. A každá hmotná interakce má svou příčinu, a ta zase svojí příčinu, takže pokud by duchové reálně existovali, dali by se zkoumat vědeckými metodami jako naprosto všechno ostatní.
A pokud existuje nějaká "realita", nebo plán existence, se kterým náš svět vůbec neinteraguje, tak je to stejné, jakoby neexistoval(a) ("Strom padá v lese, ale nikdo ho nevidí ani neslyší.")
jo jo, určitě, všechno co existuje je hmota; ty jsi geniální s tím třetím odstavcem, že "energie je pouze jednou z mnoha manifestací hmoty", tak vidíš, že se shodujeme ;)
Nojo, Aru, a to jsme oklikou u našeho věčného sporu - tuhle situaci už jsme spolu přehrávali mnohokrát, je to akt IV "scéna s hruškou a vidlemi", a já mám teď v textu repliku... moment... jo, tady to je:
"Aru, slovotepče písmácky, pomni, že chceš-li se zpytáky zákonitostí přírodních item konstruktéry systémů ryze abstraktních, jež jsou též známi pod alternicky "fyzici a matematici", disputace vésti, jest záhodno četbou definicí počíti.
Ergo - hmota. Slovo, jež v ústa svá béřeš zhusta a s gustem, však akurátní sytnax jazyka tvého daleko za sebou sémantiku zanechala, ke škodě všech - autora i čtenářů či posluchačů. Hmota jest totiž ve fyzice souhrnný pojem všeho, co existuje, a dále se dělí na energii a látku. Jinými slovy, to, co ty nazýváš hmotou, fyzikové nazývají látkou, protože z pohledu fyziky je energie pouze jednou z mnoha manifestací hmoty, a kvantivativní vztah mezi látkou a energií dobře popisuje ona profláknutá Einsteinova rovnice E=mc^2, kterou mnohý zná, ale které málokdo rozumí.
Z pohledu fyziky není hmota ani živá, ani neživá, záleží pouze na složitosti její organizace a na definici toho, čemu jsme si zvykli říkat život. Dnes už věda poskytuje prostředky, díky kterým může člověk vytvářet živé organismy podle vlastní libosti a zaměru."
čet jsem a mám na to jiný názor. i vědci se shodují v tom, že energii zničit nejde, tudíž já budu vždy s východními filozofy, kteří tvrdí, že duch tvoří hmotu a může do takové hmoty vstoupit a i z ní vystoupit, ač (nebo právě proto) je i hmotou samotnou. ostatně dřívější filosofové zastávali ten názor, ze vše je živé, než se prišlo s přesvědčením, že hmota je mrtvá a proto ji lze drancovat, což nás dovedlo až tam, kde jako lidstvo jsme
Aru - přečti si dílo "Bůh a Člověk", určitě tomu naprší "zlatý déšť" redakčních výběrů. Pověry jsou v módě, protože racionální myšlení nutí člověka respektovat fakta, což často vynucuje změnu pojmového aparátu a aktuálně používaného modelu okolního světa.
pořád nechápu to vzhlížení ke katolickým systému peklu-nebi, vždyť jsi to sám slyšel od Rowana Atkinsona, že do nebe jdou jenom židi, takže se svou biblí asi moc daleko nedojdeš :D
- když jsi na umření,
dej se na umění.
Lord Limmerick je geniální, např. takový skoroumrlec bude po čtyrnásobném infarktu a zatouží se stát sochařem, nic mu nebrání vzít do ruky majzlík a majzlíkovat s ním šutrokvádry :))