Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seNa mém počítači mi to funguje
Autor
Danny
Chtěl jsem se s vámi podělit o jednu reálnou příhodu: to jsem takhle nastoupil do nové práce. S kolegou, který nastupoval v ten stejný den, jsme si řekli, že zkusíme (firma to dovolovala) mít na svém pracovním PC alternativní operační systém Linux. No - a během prvního měsíce jsme po jisté problematické aktualizaci narazili na chybu. Šla naštěstí obejít, ale nepohodlným způsobem. Potom se mi kolega svěřil, že je napůl opraveno. Zkusil jsem jeho opravu, ale mně nefungovala. Potom mi další aktualizace zafungovala - a naopak jemu ne. Poslal mi, které verze problematické komponenty mu fungují a které ne - a bylo to jinak než na mém PC. K tomu všemu stačily, když vezmeme, že protože jsme nastupovali ve stejný den, tak máme stejný hardware, rozdílné počáteční podmínky co se týče konkrétní verze a balíčků nainstalovaného Linuxu.
Proč o tom píšu na literárním serveru? Kvůli tomu "já něco zkusím, mně to funguje a jemu ne, něco jiného naopak mně nefunguje a jemu ano" - je to obecná věc, která vede k tomu "neopičit" se příliš po druhých a slepě neaplikovat jejich rady, ať už se týkají čehokoli, na svoji situaci - každý jsme jiný a každému může zafungovat něco jiného. Některé věci jsou sice obecně "lidské" a budou fungovat většině lidí, ale každý máme svoji "konfiguraci", svůj způsob myšlení a jinou výchozí situaci, proto je nejlepší přemýšlet sám za sebe a co se týče životů ostatních, brát si inspiraci, ale s rezervou.
6 názorů
No vidíš: A i smířit se jenom s tím, že někomu něco funguje a mě totéž ne – i to je pro většinu lidí obrovský problém– A na konci se teprve pozná kdo je co kdo je co
Evženie Brambůrková
04. 03. 2022Zajímavá úvaha.
Přesto ale fungují sociologické modely, a když Marek Prchal dobře naladí struny své klece, tak je výsledkem volební úspěch. Algoritmy pokročilých AI z metadat zanechaných jednotlivcem vyvěští, že dostane rakovinu dřív než jeho doktor, který má k dispozici všechny krevní obrazy a výsledky vyšetření. A když se najde exploit v libovolném OS, tak ho na 99.99 procentech všech zařízení zalátá centrálně distribuovaná záplata, aniž by bylo třeba rušit uživatele.
Nakonec budou muset lidé odevzdat AI většinu svých profesí, protože roboti budou pořád lepší a lepší, a až přijde adaptivní AI (skutečná), vezme do ruky i vlastní rozvoj. Pak nutně nebude daleko okamžik, kdy jí napadne, že příčinou většiny potíží byl od začátku člověk.
Helen Zaurak
04. 03. 2022Pěkná úvaha.
Pravdu díš. Je nás prý už 8 miliard - a každý jsem jiný...ale na druhou stranu - jsme všichni nějak propojení...