Československá literární komunita

Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.

Přidejte se

Zájezd

06. 12. 2003
2
0
2181

     Nedávno se v novinách objevila zpráva o politicích-cestovatelích, kteří se rozhodli reprezentovat náš stát v zahraničí. Článek byl napsán v duchu kritiky těchto svědomitých a pracovitých lidí, protože si autor myslel, že politici jezdí do cizích zemích jen chytat bronz a poflakovat se. Není tomu jen tak. Politici jezdí za exotikou.

     Když se poté vrátí z takové Jižní Ameriky, nejsou schopni poskytnout smysluplné rozhovory (zda je to vlivem doznívající opiátů se nezjistilo). Když se začnou vyjadřovat o odlišné kultuře, všichni je bedlivě poslouchají a když občanům sdělí šokující odhalení, mnozí nejsou schopni uvěřit: „Víte, tam jsou lidé černí!“

     Politik má však plán, který obdrží při odletu a jímž se poté v cizí zemi řídí. Tento list například obsahuje tezi, podle které má poslanec na snídani dvě hodiny. Od sedmi do devíti ráno. Obyčejného člověka, který si ráno před cestou do práce sotva stihne namazat chleba napadne, proč tak dlouho. To, že by byl na poslanecké chlebíčky nepřiměřený nával, je hloupost, protože osobní ochránci chlebíčků s každým neposlancem vymetou dveře. Důvod je daleko prozaičtější. Součástí snídaně je totiž i hodinu a půl dlouhé čištění zubů. Ptáte se, proč tak dlouhé? Odpověď je jednoduchá. Poslanec dává často na odiv svůj chrup, a tak jeho bělostí vyjadřuje chuť k práci, loajálnost, čiré plány do budoucna a především důvěru.

     Po snídani většinou nastává setkání s nějakou politickou osobou navštívené země. Tato osoba však nemá tak dobrou náladu, jako právě přilétnuvší politik, právě proto, že musí hnít ve svém mateřském státě. Dialog se odbude velmi rychle a poté se odchází jednat za zavřenými dveřmi. Tam hrají poslanci počítačové hry.

     Téma her, které si náš vylétnuvší poslanec za hranicemi zahrál, můžeme odtušit z následného projevu po návratu domů.

     „Potřebujeme silnější auta.“ Toto říká, když hrál automobilové závody a prohrál.

     „Tvrdší ruku proti zločinu.“ Hrál akční hru za policisty a byl hned v jejím počátku zastřelen.

     „Musíme v naší zemi hledat inteligenci.“ Hrál logickou hru a prohrál.

     „Piloti nemohou stávkovat! Létat dnes dokáže každý.“ Hrál letecký simulátor a na dvacátý pokus se mu podařilo přistát.

     Jelikož čeští poslanci pravidelně na těchto jednání prohrávají, doplňují svůj projev o jednu stálou větu: „Musíme naše ministerstva vybavit modernější technikou.“

     Je jen jedna země, o které se projevy poslanců už několik let nezměnily. Po návratu z Holandska se pokaždé prohlašuje: „Víte, ten protidrogový zákon se mi zdá až zbytečně tvrdý.“

     Jelikož však tyto cesty stojí státní pokladnu velké peníze, navrhuji kompromis. Politici by měli jezdit především na Slovensko. Budou ve svém kýženém zahraničí a co je pozitivní, možná by i něco vyřešili. Konečně totiž odpadne jejich hlavní problém. Jazyková bariéra.


Zbyhoň
07. 07. 2004
Dát tip
Omyl, na modernější technice je těžší hrát… Zkoušels někdy Pampucha na dvoulitru? Ono to valí moc rychle :) To Holandsko je pěkný, ale jinak mám podobný pocit jako Katugiro.

katugiro
19. 12. 2003
Dát tip
je to trochu vycucané z ničeho, přijde mi...


Yossarian
06. 12. 2003
Dát tip
začátek byl moc pěknej, konec mi připadá hodně neurovnanej

Na psaní názorů musíte mít ověřený email.
Sdílení
Nahoru