Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+9 neviditelných
Vydat, či nevydat?
datum / id18.01.2001 / 17566Vytisknout |
autorhermit
kategorieLiterární diskuse
zobrazeno4722x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Vydat, či nevydat?
Budu stručný a pokud dubluji již zde někde řečené, prosím, zastavte mě. Jaký je váš názor na vydání Hitlerova Mein Kampf? Měla ta kniha tak, jak jí vydal Zítko, vyjít, nebo neměla?
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

28.03.2001 00:00:00Monty_Python
Vau, to je překvapení...:) Měla jsem tu "čest" být první osobou v této zemi, která tento "kontroverzní" český překlad četla - ještě před vydáním. Je to strašlivý blábol, který téměř nelze dočíst do konce. Zjistila jsem ovšem, že všichni ti, kteří proti němu brojí, jej nečetli vůbec. Ani jej neotevřeli. Tihle lidé si myslí, že jde o knihu, v níž Hitler popisuje reálie II. světové války - a přitom tenhle blbospis vznikl ve dvacátých letech, kdy neměl o nějakém holocaustu nikdo (ani Hitler sám) ponětí. Jistě, v této knize Herr Schickegruber píše, že Žid je nepřítel, ale to je zhruba všechno. Celý humbuk kolem Mein Kampfu je jen snahou pánů Kroupů (ODA) zviditelnit vlastní osobu a stranu. Podle mého názoru je stokrát nebezpečnější sobotní brainwashing Volodi Železného. Každé dítě v první obecné ví, že Hitler byl kretén a válka byla hnusné svinstvo. Proč bychom si tedy neměli přečíst, co si pomatený úchyl Hitler myslel? Že by se snad někdo bál, aby v jeho myšlenkách nebylo možno najít paralelu s jednáním naších současných politických špiček??? Vždyť se podle této knihy vyučuje na vysokých školách, vyšla dokonce i v Izraeli - jen my chudáci Čecháčci musíme být papežštější než papež. Pokud celá věc skončí u mezinárodního soudu, budeme mít zas jen z ostudy kabát. Máme to zapotřebí?
27.03.2001 00:00:00Merle
noname: některé věci se myslí (intelektem), jiné cítí... to se asi nedá vysvětlit líp, než co tu zaznělo...
25.01.2001 00:00:00kalinka
Tys filozof, Břízulko! Vždycky to máš jako s těma šprochama!:o) A dost srovnaný! Uznávám, že i v hlavě to máš asi uspořádanější než Kalinka věčně vykalená, nehledě na masu informací, které jsi pochroupl - evidentně! - a já se tomuto chroupání tak nějak asi vyhla velkym obloukem!:o) Tvé PSko Míwovi mě fakt pobavilo, zvláště, když jsem si přečetla, čeho se to týká!:o) I ty kousale!:o)
Vzpouru deprivantů jsem nečetla, Koukolíka dost respektuju, protože kromě toho, že v tý hlavě toho má celkem dost a dost rozumně srovnanýho, taky to dokáže ventilovat způsobem, kterej i tykvoidovi nemusí být až tak španělskou vesnicí, když trochu sepne!:o)
Co se týče škrtání klauzulí, já bych se nebránila vyškrtnout všééééécko a začít z čistý vody nanovo!:o)
Vono by aspoň odpadlo do dementní dohledávání sedumapadesátejch nahrazovanejch formulací v odstavcích tamtěch z vydání oněch, částek takovejch z let makovejch či jalovejch a naše lesy by si taky možná řácky oddáchly!:o)))
A co se poučování z historie týče, to je taky veselá myšlenka. Nemohu neocitovat jednoho svého dlouholetého korespondenčního přítele /starší pán a filozof a mnohé další v jedné osobě/: ...."...Čistému vše čisté, a obrateň. Pojem stojí proti smyšlenému. Nicméně co jest, a co býti má, v tom je moře etiky. Vědecký fakt od faktu bezprostředního se liší v etice. Ne, sentence není v protikladu k existenci, má se k ní jako oko k víčku či slza k úsměvu. Stát má za svým stát. Nicméně státní zájem je často v rozporu s mravními principy. .... Uspokojení rozumu je v logice. A šachy bez logiky se hrát nedají. Život ano, protože ten žádnou logiku nemá. ....Ctnost respektuje práva druhých, NE morálka! Vždycky je blbé, když se dialog stává dilematem. Ano bez NE je chaos. A pravda není nikoho vlastnictvím, ale i druhého. Nejen já, ale i ty. Druhý, to je někdo jiný, čili já, které není mnou, tvrdí Sartre. A z tohoto tvrzení vyplývá logicky lidské dilema, které vždycky a nejdříve je alternativou, čili možností. Jenže možnost je věcí logiky, NE života!!!..."atd.,atd.
Píše takhle celkem běžně a dost dlouze, a chválabohu už dost dlouho - cca 10 let:O))))

Třeba ti to nepřijde tak úplně k věci, ale ...ve všem se lze nalézti... a kde hledáš, tam i to, co tam není, vlastně najít můžeš, takže HLEDEJ, ŠMUDLO!:O)))
Měj se krásně!
24.01.2001 00:00:00Bříza
I peklo má své "svaté knihy" ... vychází-li De Sade, kdo může zastavit Hitlera. Aneb: Ti, kteří se nejsou schopni poučit z historie, jsou odsouzeni k jejímu opakování. Pan vydavatel na tom ovšem slušně vydělá a navíc má neplacenou reklamu. Proč nevyškrtnout z našeho trestního řádu klauzule o šíření hnutí propagujících potlačování práv a svobod? Vždyť je to potlačením práva (na volné šíření myšlenek) a svobody (shromažďovací)!!!

Zastánci teorie: "znalost je VŽDY lepší, než neznalost": slyšeli jste o teorii "memu"? Víte, co je podstatou ideologie? Všem zastáncům vydání doporučuji k četbě knihu "Vzpoura deprivantů" od Františka Koukolíka.
(a Ty se Merle nečerti - máš zdravej instinkt)

P.S.: Miwo:... na tak malé ploše "contradictio in adjecto" neboli protimluv, jako v Tvém příspěvku z 23. t.r. jsem ještě nečetl ... ;c)

P.P.S.: Papouchu - máš používat perspirant "Übermensch..." od Schwartzkopfu ... :c)
23.01.2001 00:00:00Merle
kali: přílišná svoboda končí dekadencí.... a my nejsme natolik skvělí, abychom se tomuhle dokázali vyhnout
neříkám že nechci svobodu, CHCI a moc, ale vidím i její stiný stránky, obzvlášť u lidí, co na ni nejsou zvyklí...
23.01.2001 00:00:00Miroslawek
Merle: pamětníci nejsou objektivní, jsou poznamenaní svým zážitkem. Navíc zkušenosti a vědomosti z druhé ruky nejsou to samé co vědomosti vlastní.
23.01.2001 00:00:00hermit
Díky vám všem, že mi pomáháte formovat názor na vydání M.K.
Možná jste si všimli, že Zítkovo nakladatelství Otakar II. teď vydalo původní text bohulibé příručky Kladivo na čarodějnice ve stejné zevní úpravě jako předtím Mein Kampf. Zakázat Kladivo na čarodějnice? Pro obojí přece umírali lidi v hrozných bolestech...
23.01.2001 00:00:00papouch
admin
Míwo tak já podle Tebe nejsem objektivní?? :-))))))))))
23.01.2001 00:00:00Miroslawek
papouch: Ty nejsi pamětník, ale památník ;o)))
23.01.2001 00:00:00hermit
Míwo: :-))))

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.