Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Silver Mahler
datum / id19.07.2007 / 252203Vytisknout |
autorDero
kategoriePovídky
upřesnění kategorie~ we'll call it plan B ~
zobrazeno11513x
počet tipů36
v oblíbených4x
do výběru zařadilpozorovatel, G_B_Show,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Silver Mahler

 

Prolog

Peter, are you ready for The Jump? Over.

Hlas operačního důstojníka se chvěl nervozitou. Petr naprázdno polkl a snažil se uklidnit třesoucí se ruce.

I repeat. Are you ready for The Jump? Over.

Až Petr za pár okamžiků stiskne červené tlačítko na pravé opěrce svého pilotního křesla, bude tržen nazpět časem. Šestnáctý červenec 2038 se propadne do budoucnosti a Petr Kříž v časové kapsli přistane na povrchu o dvacet let mladší Země. Očima zabloudil k malé titanové krabičce umístěné pod jeho nohama a váhavě potvrdil:

I am ready.

Rádio zapraskalo: „Silver Mahler, wait thirty seconds for a sound signal. Good luck! Oddysey out.

Třicet sekund. Potom bude transportní loď Oddysey v bezpečné vzdálenosti, aby bylo možné provést Skok. Po zvukovém znamení bude mít právo vysílat už jen Petr.

Thank you, Oddysey. Silver Mahler out.

Petr ve sluchátkách slyšel šum na můstku Oddysey, komunikační kanál byl zatím otevřený obousměrně. Doléhaly k němu polohlasné útržky hovorů mezinárodní posádky.

C'est impossible!“ zaslechl ještě Diracův hlas těsně před nízkým zvukem značícím pokyn k zahájení operace.

První cestovatel časem si bezúčelně dýchl do dlaní chráněných stejně jako zbytek těla tenoučkým, avšak nesmírně pevným a odolným skafandrem, nasadil si helmu, hermeticky ji uzamkl a otevřel přívod kyslíku.

Přerušené rádiové spojení ho do uší praštilo absolutním tichem. Naposledy se podíval na solární plachty Oddysey, které magicky vlály kolem jejího štíhlého doutníkovitého těla, a s tichým vzdorem „Já ti dám impossible!” třemi prsty stiskl červené tlačítko.

V tu chvíli přestala časová kapsle Silver Mahler v roce 2038 existovat.Celá povídka v souboru PDF (297 kB, 27 stránek)
Celá povídka v souboru DOC (258 kB, 27 stránek)


(děkuji všem, kteří tak dlouhému textu dají šanci, snad se nezklamou)

 


Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

17.05.2012 00:38:24rebecca13
hele, ty mě balamutíš! kavárnu bych se přece do Jihlavy ani nevypravila hledat, protože tam určitě žádná neexistuje. to je nějakej chyták! protože v Jihlavě už ani kávu Jihlavanku nevyrábí, produkuje se prej někde v Polsku. A kdoví, jak je to tam s těma konima.

:)
23.04.2012 13:04:55Dero
ADMIN, korektor
rebecco, toho jihlavského nebo olomouckého? ;)
21.04.2012 20:00:17rebecca13
Dero, zdravim te z Café Mahler ;)
03.02.2012 11:12:37Vena
Jsem tu krátce. Vyvěsil jsem zatím pouze jeden pokus o povídku. A pak jsem narazil na povídku Silver Mahler a přečetl si Prolog. Musel jsem si stáhnout plný text a pak jsem četl a nemohl se odtrhnout. Takhle má povídka vypadat. Paráda. Bezvadně podaný děj i vnitřní pocity hlavního hrdiny. A cítil jsem to i uvnitř. Jak napsal (((Grafoman)))...lahůdka.
05.04.2010 17:00:02VT Marvin
Teď jsem si vzpomněl, že mám do poloviny rozečtenou tuto povídku. Neměl jsem pak už čas to dočíst, ale určitě ještě dočtu, protože píšeš velmi dobře, máš to v sobě, umíš do textu procpat filozofii, formulovat komplikované věty tak, aby text byl stále kluzný, to ti může leckdo závidět. Otázkou je, zda s tím dále pracuješ, zda s tím chceš pracovat nebo to je jen zkušební etapa života jako skočit si padákem třeba. To není z mé strany snaha motivovat, to snad ani nelze, jen se ptám. Nějaké nesrovnalosti v textu se najdou, ale vrámci popsaného světa jsem je akceptoval bez násilí. A tip dám už teď.
02.03.2010 22:51:18Bíša
Dočetl jsem...
04.02.2010 14:09:46Dero
ADMIN, korektor
Díky za přečtení. Nevím, jestli se v Opavě v současné době studuje filosofie. Ale v budoucnosti by mohla. ;)
04.02.2010 13:14:53Prosecký
Ahoj, Dero! Nedalo mi to, abych se tady nezastavil. Fyzikál chyby hodnotit nemohu. Jinak dílo chvályhodné. Tip si zaslouží. Ačkoli to sám nesnáším, zeptám se na reálné souvislosti. V Opavě se studuje filozofie?
25.06.2009 18:16:17těša
parádní, jen mě trošku štvaly ty faktické nesmysly - užil jsem si to ostatní, což je skvělý, jenže ty chyby mi trochu kazily zážitek - asi jako kdyby byly pravopisný: nic se kvůli nim nestalo, ale odváděly pozornost jinam.
19.05.2009 14:29:09Jamada987
Tak projednou jsem přemohl svoji lenost a vyplatilo se to. Zase mám po nějaké době o čem přemýšlet. Jasný tip!

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.