Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
Čekání na Pištu
datum / id09.08.2009 / 331257Vytisknout |
autorOldjerry
kategorieDramata, scénáře
upřesnění kategorieneuskutečněné touhy
zobrazeno4562x
počet tipů18
v oblíbených0x
zařazeno do klubůmpv,
Čekání na Pištu

Čekání na Pištu

Písmák, 07.08.2009 09:57:54 Pišta_Hufnágl, kritik
Možná pojedu v neděli kol Lovosic. Nedáme pívo?

Písmák, 07.08.2009 10:05:02 Odeslaná zpráva:
Dáme, otázka je kde, v kolik a kolik. Kolik druhý si ohlídám sám, ty další koliky jsou na tobě. V zahradní restauraci U Kašparů (při cestě od kostela směrem na Prahu) mají dobrého Gambáče. Čas je na tobě.

-------------------------------

Čas je na tobě. Jo. Podle toho to dopadlo...
Hodinu po obědě jsem vypadl z domu a krokem odpovídajícím věku a sedmadvaceti ve stínu jsem se doplazil ke Kašparům. Na zahradě - jako vždy - byl vlídný stín. Zaručují ho dva stromy, které pamatuji jako mohutné již při prvním příjezdu do Lovosic před více, než padesáti léty. Jeden z nich, blíže ulici, je kaštan s více, než půldruhametrovým kmenem a korunou o průměru dobrých patnácti. Druhý je škumpa - poměrně vzácný strom a zejména v této velikosti, která předčí i již už zmíněný kaštan.
V tuto hodinu tu bývá i v neděli ještě poměrně volno. Vybral jsem si místo s dobrým výhledem na vchod a objednal si první pivo. Mohl bych napsat, že jsem visel očima na vstupní brance, ale nebyla by to pravda. Sledoval jsem lehce odvázané milence, jejichž zábava mezi dvěma napitími byla podprsenka. Z jedné strany útok, z druhé obrana. Na přilehlé zahradě za udírnou honil kos svou družku. Proč - to mi zůstalo utajeno. Asi mu štípla žížalu ze špajzu... U vedlejšího stolu si nějaký hovorný pětatřicátník vypráví sám pro sebe a srdečně se směje. Za chvíli se poplácá po rameni...
Furt je na co koukat...

Branku jsem sledoval jen periferně. Když přede mne servírka stavěla druhé pivko, přišel jeden sympaťák, který vypadal jako špatně utajený zvěrolékař. Když si ale přisedl k partě poblíž u stolu a prohlásil : Kurva, to je horko... já bych šukal, dejte mi někdo napít, než mi přinesou, řekl jsem si, že takhle by se asi Pišta zamaskovat neuměl a chlapa jsem pro ztrátu sympatií pustil ze zřetele. Předesílám, že až do konce mého periferního šmírování vchodu už nepřišel nikdo, kdo by mi navozoval pocit, že je to kýžený přítel Písmák.

Když na kostele nově seřízené hodiny odtloukly pět (odpoledne), nerad, ale opravdu nerad, jsem to čekání musel vzdát. Už dávno, ani v příznivějších klimatických podmínkách, už nevypiju v souvislé řadě osm piv - bez rozdílu na to vynaloženého času. Zklamání z neuskutečného setkání a očekávaného pokecu se naštěstí rozpustilo v Gambáčovní pěně a tak s pocitem jisté povznesenosti v nitru jsem odešel domů. Po cestě jsem potkal ještě pět mužů, kteří by mohli být Podkovákem, ale později jsem usoudil, že to bylo jen vlivem rozostřeného vidění.
Zklamání ? Ne - vždyť už jsem napsal, že se rozpustilo... jenom Pišta Hufnágl pro mne zůstává nickem, který jakoby uměl jen psát... jedovaté poznámky a uštěpačné bonmoty. Já vím, že to není pravda, ale...

... ale třeba mu šla pozdě snídaně.



Sdílejte dílo:



Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

26.09.2009 17:30:17Oldjerry
korektor
Sašo, thalino - ahojka a děkan. Mimochodem - už mi vyhrožuje zase, že pojede okolo (nečekej se na něho)...
26.09.2009 17:04:56thalina
velmi velmi milé a příjemné počtení*
18.08.2009 22:54:34Saša Deda
inu, čekala jsem nějaký bonmot na téma "kdybych si vzala Pištu Hufnágla" a ono čekání téměř na Godota :-) a navíc s Gambáčem a s vtipnou diskuzí... Příjemné překvapení. Taky by mě zajímal, pan Pišta.
10.08.2009 19:03:36Oldjerry
korektor
Prosecký - jo, ale co se toho u té snídaně nakecá - to zas nestíhají Američani...
Ar-Se, Zuzulinka - dík za návštěvu u Pištícího oldíka
Vaude - Pišta už to vysvětlil : chyba v komunikaci... nikoli tedy zánik žízně, jak by se možná mohlo zdát...
10.08.2009 14:40:17Vaud
Cekal jsem, ze tu bude nejaky komentar Pisty, ktery nam osvetli pointu :-))

Ale mas ted zaminku pravidelne chodit Pistu vyhlizet

Kvetone odkazuji na srovnani piv zde
http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Pivo

(a samozrejme tip)
10.08.2009 11:37:28Arnika sežehlá
))
10.08.2009 11:06:50Zuzulinka
...a třeba ztratil odvahu....Pěkné povídání*
10.08.2009 11:01:10Prosecký
A než se v českém filmu hrdinové nasnídají, stihnou v hongkongském filmu holýma rukama ubít 250 záporných kněží a v americkém filmu záchranit lidstvo před vesmírnou katastrofou.
10.08.2009 09:28:21Oldjerry
korektor
Květo - uvařím si čaj ze senny a nemusím 450 kilometrů ndo Rožnova -
10.08.2009 09:18:39Květoň Zahájský
Já z toho taky vědu nedělám. Minulý týden jsem na dovolené vypil jedno celé chorvatské Karlovačko - a bez následků. Všechno se dá.
Jedinou výjimkou je pivo, které se čepuje na Valašsku - tzv. Valašský samoser. Pro člověka který neuvyknul, je prudkým laxativem.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránku



Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.