Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Kéž Múza políbí mně K.O.U.L.E
datum / id23.09.2009 / 335566Vytisknout |
autorOldjerry
kategoriePovídky
upřesnění kategorienechte mne při tom...
zobrazeno5319x
počet tipů27
v oblíbených2x
zařazeno do klubůK.O.U.L.E.,
Kéž Múza políbí mně K.O.U.L.E

Někam se mi vytratila Múza

 

tak už jsem zase v louži. Spíš v zálivu. Takovým tichým, inertním, impotentním, zasraným zálivu. Ani čabrák tu nazacvrdliká, ani větvička nezachroustne, ani šťovík nezakyselí… absolutní nic. Žádný nápad, téma – něco, za co lze s jistou nadějí na úspěch zatáhnout.

Spousta nápadů o čem a jak psát mne sice napadá, ale zákeřně - ve chvíli, kdy není šance si udělat poznámku, poznamenat chytací slůvko. Například zalehnu – půlnoc mi černě čůrá na okno, což nevidím, protože je tma a navíc mám zatažené žaluzie. Slyším jen kapky vytrsávat skoropravidelný rytmus na podokenní plech. To je chvíle, to je situace, to je zvuková kulisa, kdy mne občas něco trkne, blikne, zapálí.

A  helemese – nápad…a dobrej... Najednou žasnu : proč mne to nenapadlo už dřív? Proč to nenapadlo někoho jiného (většinou si představím někoho konkrétního). Taková síla! To nemůžu přece zapomenout…

Chyba – ráno mám řípu vymydlenou a zbývá jen rozpouštějící se mlhavý obláček zdání, že těsně po půlnoci mi něco-cosi bylo jasné a třebaže o půlnoci, tak nabíledni. Když si náhodou vezmu k posteli psavosti, tak mne – jako na ptáka – nic nenapadne, co by stálo za rozsvícení a taková podobná malá nepohodlí.

 

Někam se mi vytratila Múza… bůhví, jestli jsem někdy nějakou měl. Zatím to budu hrát tak, jakožeby ano, Múza byla a zmizela. Kam ? Nevím, kdybych věděl dojdu za ní a tvrdě po ní vyjedu. Třeba jste ji někde zahlédli. Že nevíte jak vypadá ? No jo, popis, to mi nikdy nešlo, když jsem to potřeboval. Za to mi to šlo samo, dokonce proti mé vůli, když jsem chtěl napsat povídku, fejeton, nebo něco takového podobného. Tak : moje Múza je rozverná řehtačka rozchechtaná, prsatá, ale útloboká zrzka s mlíkovou pletí a chrysoberylovýma očima. Tím se trochu prudce liší od mého oblíbeného sextypu, neboť v tom podstatném se od něho poněkud odklání. Já mám rád oči jako čokoládu na zlatověokrové pleti (stačí opálení) pod tmavou ofinou. S oběma pak značně kontrastuje i typ mé vlastní ženy, která je modrooká blondýna.

Jak jsem napsal, je to rozchechtané stvoření (Múza – ne žena), ale jen když se předvádí. Jakmile se mnou zůstane o samotě začne tesknit, smutnět, dumat až deprimovat se a napadají ji a mně potom předkládá většinou věci, které se blíží epilogům, ba - epitafům a nekrologům.

 

Takže blondýny a brunetky nechte být, ať si jdou po svých pěšinkách. Uvidíte-li však zrzku, řekněte jí, že jsem přišel k penězům. To jediné by mohlo zabrat…

Ona sice časem zjistí, že jsem ji podfoukl, ale to už ji zase připravím o… hale nech toho – o jakou poctivost ? žádnou nikdy neměla… já ji připravím o nějakou tu inspiraci! Pak zase může na nedefinovatelně dlouhou dobu zmizet, než začnu vymýšlet nějaký (ještě neočumělý trik), jak ji zase na pár dní, na pár nápadů, přilákat…

 

Na prachy už ji potom samozřejmě nenachytám...

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

30.10.2009 10:43:01Oldjerry
korektor
Díky Kamile
30.10.2009 10:41:54Kamil Sikora
Vtipné-to vždy ocením tipem...*
07.10.2009 20:21:38Oldjerry
korektor
VTM - to vypadá skoro jako pochvala - děkan
07.10.2009 14:58:59VT Marvin
fajn
27.09.2009 10:12:51Oldjerry
korektor
moorgaane, sašo - je potěšitelné už to, že jste věnovali čas přečtení... D
27.09.2009 00:14:26Saša Deda
ten hal me chytl :-) ale vazne, tohle mi moc nesedlo, je to takove hodne primocare a ani ty vulgarismy mi uplne nesedly... ikdyz musim uznat, ze je to psano inteligentne a sveze :-)
26.09.2009 18:59:10moorgaan
taky by se mne lip libil nazev
" kéž Múza pilíbí mé koule ".-))
25.09.2009 11:19:23Oldjerry
korektor
Aleši - srandičko, samozřejmě, že to byl záměr a ty to víš. Já jen proto oponoval, že by se to klidně dalo vzít skutečně i jen jako nedopatření, což by jistou humornost trochu posílilo.
25.09.2009 11:14:38aleš-novák
ano, nenapadlo mě, že název mohl vzniknout i omylem :o)
25.09.2009 11:13:15Oldjerry
korektor
Aleši - Máš pravdu...zbytečných debat je tu dost. Zejména když víš, jaké jsou mé záměry (:-D

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.