Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Duchovno
datum / id16.07.2011 / 388373Vytisknout |
autorDanny
kategoriePovídky
témaMysteriózní
zobrazeno3335x
počet tipů11
v oblíbených1x
zařazeno do klubůCREDO, Povídka měsíce,
Duchovno
Právě jsem se vracel ze semináře "Jak přimět vaše Nižší Já a Střední Já spolupracovat s vaším Vyšším Já", který se konal na druhém konci republiky. Když jsem procházel chodbičkou vlaku, který mě měl zavézt domů, narazil jsem na kupé, ve kterém byla pouze jediná slečna. Má intuice mi okamžitě sdělila, že právě do tohoto kupé bych se měl posadit.

Posadil jsem se naproti ní. Po nějaké době mlčenlivé jízdy (poslouchal jsem MP3 s nahranými meditacemi Absolutního Relativního Souladu) slečna vytáhla ze své kabelky nějakou knížku. K mému příjemnému překvapení to byla klasika "Kterak optimalizovat počet vláken svojí DNA" od známé americké autorky (nebo alespoň známé v těch duchovních kruzích, ve kterých se pohybuji). Takže slečna bude patrně spřízněná duše! Vypnul jsem svůj přehrávač hudby a rozhodl se, že ji oslovím.

"Promiňte, ale dobře znám knížku, kterou čtete. Je úžasná, že?" začal jsem.

"Ano, nádherná," usmála se, "právě jedu ze zasvěcení Hyper Reiki a to mi krásně rezonuje s tím, co píšou..."

"Hyper Reiki zasvěceno nemám. Ale mám zasvěcení Mega Reiki, které by v sobě mělo Hyper Reiki zahrnovat, alespoň tak mi to řekl..." navázal jsem.

"Mega Reiki?" zpozorněla "Právě na tom zasvěcení, ze kterého jedu, mi říkali, že na Mega Reiki si mám dát pozor: prý je napojené na nularozměrné mimozemšťany z minus prvního rozměru, kteří to posouvají do negativity."

"To je dobře, že mi to říkáte," roztál jsem, "asi není náhoda, že jsme se potkali."

"Náhoda to rozhodně není," souhlasila, "nic není náhoda. Si pamatuju, že jsem před čtvrt rokem byla na odblokování archetypu Bohatství (seminář stál jenom nějaké dva tisíce korun) a již za měsíc a půl potom mi plynárny vrátily přeplatek ve výši dvě stě korun. Začíná se to rozjíždět."

"Na tom odblokování jsem byl taky," chytnul jsem se tématu, "již za tři týdny potom jsem našel na zemi pětikorunu. Jasné znamení."

"Povídala Andělská Xena na přednášce minulý měsíc, že se někdy musíme pořádně pročistit, abychom znamení viděli," vzpomněla si slečna.

"Andělská Xena?" oponoval jsem, "nevím, jednou jsem narazil na internetu na blog, ve kterém se tvrdilo, že Andělská Xena byla dva roky ve vězení kvůli podvodům a zpronevěře. A že její knihy jsou..."

"Víte, to je v dualitě," skočila mi do řeči, "všichni ještě přece jenom stále trochu žijeme v dualitě - zatímco když Andělská Xena přednáší nebo píše svoje knihy, je napojená na Nejčistší Zdroj ve stavu Bezpodmínečné Jednoty, takže nezáleží na tom, co v té dualitě dělala."

To dávalo smysl. Musel jsem nějak zamluvit svůj renonc ohledně banálního vězení kvůli podvodům a tak mi intuice napověděla, co říct:
"Myslím... že se známe z minulého života, slečno. V Atlantidě."

Vždycky tu ještě byla Atlantida. Tedy vlastně... teď už není, ale víte, co tím myslím.

"Myslím, že ano. Bylo to v chrámu..." začala slečna - ale nedokončila, protože náhle vlak zpomalil a ozvalo se kvílení brzd.

"Budu muset vystupovat," vyhrkla, "nashledanou - a odčistěte si to Mega Reiki."

"Nashledanou..." rozloučil jsem se.

O pět minut později jsem znovu zapnul MP3 přehrávač. Uvědomil jsem si, že jsem se zapomněl zeptat, odkud slečna je, jak se jmenuje a jaký by byl na ní kontakt - ale alespoň jsem byl rád za nádherně podnětný duchovní rozhovor.
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

18.04.2019 10:57:09agáta5

mega reiki je fajn... onehdá mi z těla vyháněl špatný čakry nějakej Jirka a věru vyhnal :)))  iluze ... odčistit se ... to je milé slůvko :)))

tohle mě baví :)

08.09.2016 19:36:54Květoň Zahájský

Jo! Skvělé, jenom je škoda, že ve finále nedošlo k blízkému setkání třetího druhu. ((-:

08.08.2011 07:46:29Diana
Super! Ohromně pobavilo!***
01.08.2011 20:56:04K3
redaktor prózy
Východní kultura mě vždycky zajímala. Po 89. se mi to ale hrozně rychle znechutilo.
Spousta lidí je na tom naprosto závíslých.
01.08.2011 17:39:00VT Marvin
Vždycky říkám, že nikdo nemluví v závorkách: "...(seminář stál jenom nějaké dva tisíce korun)"

Celý text je založený takovém záměrně nesmyslném dialogu, ale bohužel je to všechno. Ten nadhled mi nestačí, takže text pro mě zůstává pouze celkem pěkně napsanou, prostou anekdotou.
31.07.2011 20:10:28Danny
StvN: jasně, můžeš
31.07.2011 17:59:34StvN
Povedené.
Mohu vložit do PM?
29.07.2011 06:13:21Janina6
Bezva :-)
18.07.2011 00:13:09Tangens_Omega36
Fajn, takhle je to o poznání lepší. :o) Když tak pro příště třeba "spustila", možná ještě přijdu na nějaké další vhodné (univerzálnější) synonymum.
Ten polovypravěč je opravdu kulišárna. ;-)
Jinak ti nularozměrní emzeťáci jsou fakt pěkná verbež, není to s nima vůbec snadný. :-> Tím napojením na tu Bezpodmínečnou Jednotu jsi mi připomněl film Final Fantasy, který jsem viděl před již skoro 10 lety. Jeho zásluhou jsem začal trochu víc fušovat do esoterických záležitostí (i když i předtím mne hodně lákaly, ale jen pasivně, že jsem si o nich něco studoval a tak podobně). :-)
Winter: máš pravdu, trochu přitlačit není nikdy na škodu, holt, Finch je Finch. :)
17.07.2011 21:23:26Winter
Teda, ještě jsem se probral chytrým čtivem a objevil tenhle krásný odstavec páně Michala Hausera:

"Co z toho plyne pro dnešní situaci? Jestliže neexistuje žádný hluboký, esoterní řád přírody (ale jen naše historicky podmíněné projekce řádu do přírody), pak se vše obrací: nemůžeme se opřít o nějaký základ, s nímž začneme harmonizovat a tak se zbavíme svých problémů. Je tu jen jediné východisko – přijmout svou svobodu jako nutnost. Spinoza říkal, že svoboda je poznaná nutnost, ale ono je to naopak: nutnost je poznaná svoboda – jsme nuceni ke svobodě. Nejde tedy o obnovování ztraceného řádu, nýbrž o obtížné poznání, že nás nezachrání žádný Bůh. Záchrana může přijít jen od nás v podobě disharmonických činů."

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.