Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Tři popkulturní tečky
datum / id31.10.2011 / 395551Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno1695x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Tři popkulturní tečky

Ozvěny na kolejích

Sedím ve vlaku, cestujícím byl nabídnut Blesk. Každý druhý přijal. A tak čtu titulek zadní stránky: Steve Jobs odešel do iNebe. Čtu ho tolikrát, kolik je přede mnou protilehlých sedaček. Cynismus na entou?

 

Michalův galaktický sen

Kolik asi nešťastných za sebou musel zanechat Michal David, když do "Třetí galaxie vzlét´"? Ach, dozvíme se to někdy? Jak se vypořádat s otázkou, tak neodbytně vepsanou do jeho písně a dandyovsky růžového saka?

Jak hejno pableskujících rybiček zmizeli Michalovi věrní, zakrytí vesmírnou mlhovinou a miliony světelných let. Michalovi se otevřela Třetí galaxie.  

 

Zaniklá osada

Jiří Bartoška dokouřil svou pátou, prezidentskou cigaretu, zažloutlými prsty sňal brýle z čela, odložil luk, leopardí kůži ze stařeckých beder a vrhl se do ohniště. Osada havranů nevstoupila ani na popáté do Síně slávy.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

31.10.2011 18:44:49Josephina
Pozor na středostavovství a poklidný popík!
31.10.2011 12:30:26sharik
druhá a třetí super. Druhá obzvlášť. Tip :)
31.10.2011 10:27:43Tartaro
paráda..líbí :)

Hrom si pamatuju...hlavně titulek. "Chrápala tak že budila celý osmipatrový panelák" :))
31.10.2011 09:44:19Garth
parádní textíky
30.10.2011 20:16:42Winter
Na začátku devadesátých let mě zajímal maximálně Čtyřlístek .) Ale jo, slovo Hrom tu rezonuje jako symbol bulváru.

Jak jsem teď psal jednu úvahu, napadlo mě, nejen, že nevěříme mediální realitě, ale často nevěříme ani realitě v médiích.

Ale ne, občas tomu super.cz věřím. Myslím, že svět, v němž řeší problémy alá super, skutečně existuje. Je to kouzelný vesmír zabydlený lidmi, z nichž mi - protože v samotném bulvárním provozu se jinak neorientuju - zbývaj jména opakující se čas od času jako magické zaříkadlo. Svět polobohů.
30.10.2011 20:00:14Movsar
a pamatuješ na začátku 90. let hrom? to bylo něco, to byl surrealismus, kam se hrabe minotaure.. články jako žila se sekyrou v hlavě dlouhých dvacet let, holub zapálil dům špačkem cigarety a pod. nejlepší na tom ale bylo, že v té době jsme byli zvyklí mediím věřit, takže většinou se to považovalo za fakt, lidi kroutili hlavou, jak je tohle možné!
jinak dívám se na bulvár tak, že to vlastně někdy může být holá pravda, po které všichni volají, zatímco v tzv serio denících se to naplno říct nemůže a nesmí, blesk to řekne tak, jak to je. někdy a něco.
dík za čtení
30.10.2011 19:49:40Winter
Ty poslední dvě se mi líbí. Myslím, že tahle literární celebrace celebrit je docela zajímavý žánr. něco jako superhrdinské komiksy.

Jinak radějc než Blesk mám Super.cz: nejlepší surrealistický deník v ČR.


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.