Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+9 neviditelných
Holky z pexesa
datum / id18.08.2015 / 458603Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno755x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Holky z pexesa

Japonečky

Uprostřed výhně Budějovické, dmýchané kouřem výfuků, fotily se Japonečky. Tři dospělé ženy a holčička. Jejich dědové mohli podobnou výheň strojit zajatcům, v kotlích s olejem. A ony se za ty nepěknosti přišly omluvit. Uklánějí se a usmívají, jen tak zlehka, jako když padá list sakury, chytají se za ruce v dávném znamení míru. Vše snímají fotoaparátem jao velký historický okamžik.


Pražská Pahura

Na Budějovické nastoupila do autobusu gauguinovská dívenka, krásná jako západ slunce nad Tahiti. Snědá a drobná, přesto kypící exotickým mlékem. Přesně kvůli takové opustil malíř ženu a pět dětí; jmenovala se Pahura a měla čtrnáct, když si ji bral za ženu. Povídám to řidiči a on chce vystoupit hned na Dolnokrčské za ní. Nikdo se nemůže zlobit.


Zrcadlovka

Cestičkou k domovu šla dívenka oděná jen do kvítků svého těla a letních šatů. Zrcadlovka pověšená přes porcelánové ramínko ji pleskala do zadku krok co krok. Na hlavě slamáček a pod ním prázdninové plány. A jak šla, vlasy se jí míhaly jak větrem zmítané van Goghovy lány. Stejně jsem byl hypnotizován jen tím pohybem zrcadlovky.


Holky z pexesa

V ulici zhasly lampy, přízemní okna žhnou do tmy jako oči šelmy. A za nimi kdosi hraje pexeso. Obrázky jsou nahé, vydýchaný vzduch je cítit likérem. Je v něm kokos, vůně dálek, tichomořských ostrovů. Tam někde se teď ostré slunce odráží od písku pláží, po kterých chodí holky z pexesa. Tak ještě hlt.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

15.09.2015 15:20:13Lakrov
redaktor prózy

Dívky (snad i ženy) ze všech konců světa a vše jako by vyúsťovalo v jednotnou touhu: Stát se tou zrcadlovkou :-) Nahé pexeso v závěru už jen zvyšuje počet možných kombinací... Tip.

19.08.2015 07:28:38aleš-novák

ještě že na Budějovické jezdí autobusy se záložním řidičem...

18.08.2015 20:36:49Petr333

Hlavně za tu druhou...to Tvé vidění Prahy se mi líbí a posílám Tip

18.08.2015 19:43:58Kočkodan
Holky z pexesa se musí pěkně obracet...
18.08.2015 19:37:07Marcela.K.

Venku prší celý den, ale tvé obrázky hřejí :-)

18.08.2015 19:13:13nevím,neznám

když nám bylo s Vali patnáct, měly jsme posledních pár korun. Tak jsme to daly dohromady, koupily Malibu a chodily po nábřeží k železničnímu mostu pod Vyšehradem, po palačáku... a chechtaly se jak praštěné

.......


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.