Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+7 neviditelných
Námořníků nezkojený hlad
datum / id28.04.2016 / 467473Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno886x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Námořníků nezkojený hlad

Distance vyprávění

Včera měla tygří negližé, jak ta se v něm vlnila, bože. Vypráví druh druhovi v ranním metru. A třeba to bylo jinak, třeba měla migrénu a polehávala ve vytahaném svetru. Kdoví. Kouzlo vyprávění je i v nemožnosti okamžitě ověřit jeho příběh. V době online špionáží je vyprávění poslední baštou distance.


Poledne na Palmovce

Vyprchal těkavá sen, polední slunce se napřímilo a na Palmovce domorodcům začíná den. Kdyby jim tak blikající bedna snesla švestičky a řekla: Ne, ty jsou jen pro vás. A penízky by se sypaly jak z břicha Brueghelovy velryby. Kdyby…


Manažerka

Jde ulicí, mrakodrapy Pankráce nad ní, prostě skleněné peklo. Audit, fůze, rejting, večer bouling. Manažerka. Obtěžkaná odpovědností, v hlavě má jen věci příští. Ovšem nevyjít tak něco, šéf z Frankfurtu jí liští.


Námořníků nezkojený hlad

Pustil jsem se eskalátorem za lososovou sukní jak Achab za velrybou. Ke kytovci ostatně neměla daleko. Jenže byla na tom železe ve svém živlu, zbyl po ní jen prázdný obzor Vinohrad. A námořníků nezkojený hlad.


Podolská benzinka

Sjíždějí se k ní junáci na svých ořích, podolská benzinka. A sají oktany z vemínka, lačně je sají. A pak nasycení až ke škytání vyjíždějí svou plechovou trigou k triumfální jízdě flirtu. Ulice jsou plné ržání, zadní náhony se vzpínají. A ženy se bojí, i když ne opravdicky. Leckterá pak zmámena čelní maskou, výpary, upouští od obligátní procházky a kytary. Láska za času automobilismu vykvétá jaksi sama. Zvlášť když jde o automat.  

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

02.05.2016 09:39:13Movsar

jsou to zajímavé věci, ale raději dál od virů! :-)

02.05.2016 09:14:19Lnice

nezlob se Movsare, to zní jako z kruhů astrologických, z kterých mají vědci ( ne že bych byla.-)) husí kůži.-))) já bych to spíše viděla na to, že při viróze máš teplotu, mozek se nemusí chovat úplně normálně.., je to část těla, která skrývá ještě mnohá tajemství.-))  

ale virus právě tak funguje, dostane se do buňky a použije její jaderný aparát k přepisu své genetické informace a namnožení sebe samých a tak naše vlastní buňky produkují velké množství virů a my onemocníme... proto také viry často mutují, "jsou hrozně živelní" a tak často změní svou genetickou info.-) ( viz ptačí  a prasečí chřipky ) a pak se musí znovu a znovu hledat očkovací látka proti nim.-) 

02.05.2016 09:02:25Movsar

promiň, lnice. asi nějaký vir. :-)

to je strašně zajímavý obor, pro ktereý ses rozhodla. víš co někdy mívá,m a co mě strašně zajímá? někdy při viróze mívám zvláštní náladu a vzpomínky se mi vracejí. nebo se nějak chovají, jakoby byly už nějak nahlíženy předem. uvažuju, jestli to není právě něco z předchozího nositele. jestli to nějak nemá spojení přímo na některé oblasti mozku, nějaké informace sdílené.

02.05.2016 08:51:13Lnice

nejsem lakrov.-))  ano, tak funguje genové inženýrství, ale viry se chovají docela nekontrolovatelně, lépe je vnášet geny přes plazmidy.-)

29.04.2016 20:01:07Movsar

jsem laik, lakrov. ale četl jsem, že virus může nést fragmenty dna a přenést je na nové buˇnky. tím by se přenášely genetické informace jednoho organismu na njiný prostřeenictvím virů. aměl to zkoumat todar. ale ty budeš vědět víc. tohle mě zajímá.

29.04.2016 18:40:55Movsar

díky, přátelé. ano, minimalismus pěstuji jako druh sebekázně a ostatně i (tušené) poptávky čtenářů této doby SMS.

29.04.2016 08:36:43Lnice
Movsare:) jako genetička se musím ozvat,nevím,čím to je,že se manželé podobají,ale proboha, k žádnému přetváření Dna viry nedochází:)) vlastně dochází a Dna si to neoblomně opravuje,velice lpí na svém původním kódu,a teprve až se jí to nepodaří,propukne onemocnění(rakovina)..:-(
Nadherné,jen z Manažerky mám husí kůži,takhle bych nedokázala žít..
29.04.2016 08:09:46Markel

tvůj minimalismus líbí, vidím to, žádné okliky, můj šáleček *

29.04.2016 07:20:48lawenderr

Skvělá je ta o Achabovi, mamažerka také dost dobrá, jen jsem si musela dohledat, co se stane, když tě někdo liští:)*

28.04.2016 21:16:58Gora
redaktor poezie a prózy

Moc pěkná je tvá distance vyprávění a následná diskuse. Znám dost lidí, kteří se podobou i chováním přibližují svým mazlíčkům  ze zvířecí říše...a někteří manželé po letech spolužití připomínají sourozence...                         /T.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.