Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+19 neviditelných
Uspáni do zaklesnutí
datum / id07.07.2016 / 470011Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno873x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Uspáni do zaklesnutí

Mizející

Má krásné vlasy a dva malé kluky. A ti zas mají koloběžku. S manželem to nevyšlo a pro nového by teď vyklusala Sněžku. Jenže doba je zběsilá a svými víry stáhne každý vztah ke dnu. Tak teď jde letním odpolednem někam k Santošce a říká si, že na seznamce to zkusí zas v lednu.


Pedro a Julieta

Ten podvečer byl skutečně sváteční. Lidé se toulali obchodním centrem na Andělu, někteří jen hledali všecky krásy světa, jiní v restauracích dopřávali tělu. A další jen tak bloumali tím bludným souhvězdím tovaru. Taky snědá holka s žemlí od pekaře Pavla,. Jeli jsme pak stejnou tramvají, vedle sebe, ona způsobně jedla a na klíně držela tašku s obrázkem polonahého atleta. Vezla prádlo příteli. Pak se začetla. Pedro a Julieta, nejspíš povídka na pokračování, nové číslo Elle. Ale nečetla v ní dlouho, brala pak už list za listem. Vždyť doma ji čeká Pedro a Pedra čekají nové slipy. A on ji z vděku nejprve pohladí nasliněným prstem, a ne, nepřestane jen tak. No a pak … A pak si poví nějaké nové vtipy.


Paměti toho Gotta

Dáme jí paměti toho Gotta, haleká na Andělu chlap do telefonu. Koho se asi chystají takto velkoryse obdarovat? Kdo si bude za červencových večerů, na terase při víně, libovat nad mistrovými erotickými výstřelky, z nichž vzešla řada dcer? Nevíme, ale nad tím člověkem se už nyní vznáší nimbus štěstí.


O šumění časů

Mám rád šumění rádia. Značí, že svět kolem ještě nepropadl hyperreálnému obrazu, že tu a tam je poškrábán. Tak mi pokojem šumí klavírní koncert a z knihy promlouvá Milan Balabán. Židé nejenže si zakázali zobrazit Boha, ani jeho jméno nesmějí vyslovit. Stojí-li jejich zákaz na počátku dějin, pak exploze hyperreálného nutně musí ohlašovat jejich konec. 


Uspáni do zaklesnutí 

Okna paneláků mlčí do půlnoci. A co jejich lidé? Zaklesnutí v sobě jako brouci, propadají kůrou snů. Není to snadné, být broukem na této planetě, a ještě osamělým. A můžeš to vyšeptat těm oknům a ona stejně zůstanou tichá. Jako vína, co uspávají do zaklesnutí.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

08.07.2016 16:22:15blacksabbath

Uspáni do zaklesnutí ...se mi líbí nejvíc......*/*

08.07.2016 14:01:33Kočkodan
Já bych vypíchnul broučky a jejich kůru snů.
08.07.2016 12:22:35careful

oba tihle byli primitivové, patří k neorganizovaným vrahům... v tom druhém případě určitě i psychotik..byl prostě zvyklej zabíjet na farmě od malička (hostilita ke zvířatům a setkaval se krví a smrtí od dětství)... to nejsou zajímaví lidé...s takovejma bys moc nepokecal... ale vbyli i jedinci fakt zajímaví... hodně jich umí i fakt krásně kreslit... ti organizovaní mívají průměrné iQ 113... to znamená, že se najdopu i kusy s odhadem 150-160... 

08.07.2016 12:03:10Movsar

sice byl primitiv, ale dokázal unikat tuším 7 let. dnseka s kamerami by ho asi měli do měsíce, ale i tak. gein měl taky nízké iq, ale fantazií (tuším, že tomu v testech říkají oblast kreativitiy) předčil lecjaké výstřední umělce.    

08.07.2016 11:55:41careful

Já je neoblibuji... já je chci znát a vidět kolem... páč určité tendence má kdekdo a dá se to odhadnout...

...chválu nevylučuju, jen se jí dopouštím spíš ojediněle a tvou tvorbu znám...

...tohle je celkem povedené...respektive mě to ničím nepobuřuje...

08.07.2016 11:52:50careful

Jo, ten tam je taky (přečtu)...ale to byl primitiv...zajímavější jsou ti, co byli geniální, nebo tandemy a skupiny a jejich vůdci... nejvíc obětí měli většinou doktoři.:D

08.07.2016 11:50:43Movsar

díky, goro!

08.07.2016 11:50:16Movsar

nějak mi to pohltilo zprávu...

předem jsi vyloučila chvály? to je dobré. v justici se tomu říká "mít předsouzeno".

taky jsem rád četl o ser. vrazích, je to někdy bizarní čtení. ten hojer mi z domácí produkce přišel nejpodivuhodnější. proto jsem jím začal a taky skončil...

jinak upozorňuji třeba na eda geina. toho si oblíbili mnozí flamři.

 

08.07.2016 11:48:20Movsar

http://www.pismak.cz/index.php?data=read&id=381274ladislav hojer :

 

08.07.2016 11:40:08Gora
redaktor poezie a prózy

Není to snadné, být broukem na této planetě, a ještě osamělým. :)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.