Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+1 neviditelných
Ranní
datum / id17.08.2016 / 471355Vytisknout |
autorsir Ravenwolf
kategorieVázané verše
zobrazeno515x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Ranní

 

Dnes stejně jako prve,

místo věčné lásky,

zbyla jen trocha krve,

a hluboké vrásky.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

18.08.2016 09:08:29bříza bělokorá

aha, tak jinak... myslim, že vztahy můžou jít až na krev, ne že to nemůžeš použít, spíš je otázka, jak šikovně to formuluješ. Stejně jako krajinkáři... musej ten trom a kopec prostě nakreslit dobře, jinak... nevim, mě se krajinky nikdy moc nelíbily :)

18.08.2016 08:53:14sir Ravenwolf

Nevím, prostě je to dílo okamžiku... Reakce na rozhovor s kamarádkou, kde vzpomínala na ne zrovna šťastný vztah. Cestou domů mě napadlo zrovna tohle a nějak jsem neměl potřebu to rozvádět více. Chápu, že je to laciné, ohrané a krátké.. Ale když se nad tím zamýšlím, tak přeci i 100x stejně použitý rým může vždy vyjadřovat něco jiného? Nebo se pletu? Vždyť malíři krajinek taky nikdo neřekne, že malovat strom a kopec, vesnici, nebo louku je ohrané a již 1000x použité a tak ať namaluje raději něco jiného, nejlépe abstraktní změt čar a puntíků, aby si tam každý mohl vymyslet, co tam vidí :-) Děkuji za všechny reakce, diskuse je super a jsem rád, že jste i přes krátkost věnovali svůj čas komentáři. Děkuji, zkusím si z toho něco vzít..

17.08.2016 20:12:20bříza bělokorá

Karel má pravdu, je to přehnaný... z lásky vrásky, ale co ta krev? 

17.08.2016 12:47:46Karel Koryntka

chybné je pokoušet se být Shakespearem, ty mluvíš ve smyslu "jsem obyčejný člověk, snažím se to říct po svém" ano to je výborné, ale přesto vychází pokus o Shakespeara: věčná láska, krev a vrásky, to není "obyčejný člověk" nýbrž básnická póza  Říkáš to správně, ale opravdu se toho drž.

17.08.2016 12:40:02aleš-novák

a není význam slova "volnomyšlenkář" v tom, že dává svým myšlenkám volno?

17.08.2016 12:14:13Whitesnake
redaktor poezie

ok, ok, ok, skutečně si piš, co chceš, od toho tu tento server je (mám pocit, že volný verš ti sedí víc).

PS.

Jen nechápu, co je volnomyšlenkářského na to, když se rozhodneš použít tak zprofanované rýmy - a navíc ještě na tak miniaturním prostoru, kde o to více bojí do očí a drhnou v mysli? To přece není volnomyšlenkářství, ale obyčejné lajdáctví. Nebo myšlenková lenost :-)

 

17.08.2016 12:07:29sir Ravenwolf

V pořádku, jsem rád za odezvu. Věř mi, že bych se rád posouval kupředu, ale přiznám se, že mám obavu z toho, že když mě něco napadne a hodím to na papír a začnu do toho moc zasahovat, vznikne mi z toho kočkopes... Vím, že se to v poezii asi moc nenosí, že je lepší dnes nechat vše na čtenáři, ať si v díle sám vybere a představí co chce, ale já vždy ,,tvořím,, kolem jasné myšlenky a potřebuji, aby to, co píši, mělo nějaký děj, nebo konkrétní myšlenku a sdělení.. Asi jsem moc přízemní na to, abych tvořil něco abstraktně. A už třeba to, že se snažím dodržet rytmus u svých nových věcí, mi kolikrát přijde krkolomné. Asi je to vážně tím, že mám málo načteno a musím si často hodně pomáhat, místo aby se slova sama v hlavě přirozeně skládala ... Proto chápu, že ve srovnání s opravdovými básníky, vám musíme my, volnomyšlenkáři, působit opravdovou, hmatatelnou bolest... Ale úmysl to není :)

17.08.2016 11:56:47Whitesnake
redaktor poezie

Nemluvím o žádném prznění jazyka, to ani v nejmenším, mluví zde o absenci touhy vzdělávat se v rámci poezie a házet zde vše, co mě napadne. Nic ve zlém

17.08.2016 11:56:37okoloidúci

sir Ravenwolf, pekne si to vyjadril, dovolím si povedať, že aj za mňa, ď. :)

17.08.2016 11:50:24sir Ravenwolf

Děkuji ;) Já naprosto chápu, že musí být strašné stále dokola číst to samé, stejný obsah, stejné slovní permutace, stejné myšlenky... Oceňuji a respektuji, že mi k tomu někdo zkušený napíše bez servítek za co to stojí a co si o tom myslí.. Jenže bohužel, nejsem Shakespear, nebo Poe, abych měl jejich vytříbený cit pro ohýbání slov a ještě k tomu perfektně podal čtenáři příběh, který mu vezme dech. U mě je to tak, že své psaní beru pouze jako prostředek k uvolnění určitého vnitřního já.. Bohužel neumím malovat, zpívat, ani  psát ;) ale to psaní mi přijde nejpřirozenější a cítím se dobře ( asi na rozdíl od zkušeného čtenáře) když to ze sebe dostanu a myšlenka se nějakým způsobem zhmotní... Omlouvám se všem, pro koho jsou mé věci utrpení. Nedělám to s úmyslem poškodit a zprznit český jazyk...


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.