Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+18 neviditelných
Holka na vdávání
datum / id04.01.2017 / 475431Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno520x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Holka na vdávání

Holka na vdávání

Je jí tak kolem čtyřiceti. No, holka na vdávání. Půlka už jí je z pixelů a bajtů, jak žije v digitálním světě, a druhá je samé kafíčko, jogging, Alpy a kokosová pláž. A k tomu ji čeká stáž – v jedné báječné korporaci se bude učit, jak umně prodat teplou vodu. Kamarádky jí radí: „Tak ještě počkej, třeba tě okouzlí ředitel, podlehneš svodu.“ „Hlavně se nech hnedka zbouchnout, děcko, to je ouva, z toho už nevycouvá.“ O hrnek s šlehačínem cinkne lžička, no, ještě to zváží, vždyť už má placeno léto na kubánské pláži. 


Manifest distanční lásky

Dotýkáme se slovy, nejsme z rodu materialistů. Utíkáme se k řeči, je nám milejší než vulgární tělesnost. Zní to jako manifest zoufalství? z nouze ctnost? Inu, můžeme tu otázku otevřít jako láhev vína, výhoda distanční lásky, digitálního klína.


Slečny z Avignonu

Rozvaleným otvorem vešel do jeskyně. Člověk sice nebyl uhněten pro tmu a vlhko, ale přijal to prostředí jako dočasnou ochranu před nebezpečím. Sešel hlouběji úzkým hrdlem skal až k ohni. V jeho světle se leskly tváře pěti nahých žen. Nahotice. Položil před ně čerstvé ovoce. Neřekly nic, jen k němu upíraly pohledy a rytmickými pohyby budily pohlavnost. I jemu pohlaví natékalo, až bylo jako přezrálé víno, jež přinesl darem. Když už scéna dospěla ve všech svých symbolech, byl v ní střet mužského a ženského v průsečíku pohlaví, byl v ní oheň i tma i vlhko i dary země, zachvěl se před obrazem na stěně. Ještě než člověk mohl tomu místu dát jméno Avignon, mohly tu docela stejné slečny vést stejnou chvíli smíchu a radosti.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

05.01.2017 06:01:35Andělka1

LÍBÍ.

04.01.2017 22:32:42Luzz

spíš jsem tím narážela na to, že se to dneska omílá furt dokola... možná se klišé může stát i z toho, co není až tak "staré"... ale můžu se mýlit...

04.01.2017 21:49:18Movsar

tak už to zkamenělo do klišé? ono má dnes všechno obrátky. já to pořád ještě měl za docela novžý fenomén tyhle holky ny vdávání. ale díky,

04.01.2017 20:26:55R. L.
JASNĚ/*
04.01.2017 20:04:02Luzz

první mi přijde jako sbírka klišé o těch téměř omšelých ženských... nic novýho pod sluncem

druhá je naopak hodně povedená.

třetí ujde, i když místy je zbytečně doslovná.

 

 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.