Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Definice současné rodiny
datum / id08.01.2017 / 475549Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno868x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Definice současné rodiny

V televizních zprávách politici podávají nemotorné definice rodiny. Něco jiného si myslí socialisté, něco jiného demokraté a něco jiného Bělobrádkovci. Měli by nechat mluvit digitální matky, ty o tom budou něco vědět. Čtyřicetileté prvorodičky, co je už nebavilo chodit každý den do práce, a tak se rozhodly „pořídit si" dítě.

Co je pro takovou mamičku rodina? Předně, cesta k ní vede přes rozvod. Její vyvolená už není mladík, neboť ona není lvicí mladicí. No a nemálo podstatná je splacená hypotéka. Takže prvním definičním znakem rodiny 21. století je cesta skrze rozvod, ne-li rozklížené manželství.

A co dál? Děťátko už není princátko, ale rovnou král! Král je posvátnou figurou, nemá k zázraku daleko. No a dítě takové matky je přece taky zázrak: copak odpovídá přírodním zákonům rodit v přechodu? Není proto divu, že současné matky k dětem přistupují jako k zázraku, nekriticky, romanticky, zbožně.

Ale i zbožnost má v sekularizovaném světě své meze. Ve filmu Ghetto nr. 1 hovořila stará romka na téma rodičovství v komunitě romů: My jim všechno dovolíme, ale dobře je hlídáme, aby se jim něco nestalo. Tak přesně takový model ne-výchovy naše současné mamičky převzaly. Vše dovolit, ale opatrovat jak srdéčko v kojnaté hrudi.

Model ne-výchovy má strašlivé výhody. Moderní mamička získává čas pro kratochvilné libosti, jako jsou telefonování s kamarádkami, kávičky v luxusních kavárničkách, přilepování fotek do fejsbůku a vybírání dalších a dalších vymožeností přes éšop.

A když se přiblíží čas opustit státní program mléčného kapesného, je třeba zapracovat na dalším robátku.

Na zákonnou definici rodiny je to příliš dlouhé, dávám to k dispozici nadšeným legislativcům redukcionistům.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

10.01.2017 02:22:46Safián

Když chce někdo říci něco hutně, hned se mu vytkne, že generalizuje.Je to tak, jak říkáš a výlev Luzz ukazuje, že to ani jiné být nemůže.

09.01.2017 23:24:47bříza bělokorá

jotakhle... aha... promiň, to mi nedošlo, že k tomu, aby měly rodinu, musej rozvrátit jinou.. ale třeba to těm původním manželkám nevadilo...

09.01.2017 21:31:45Movsar

ano, stavba rodiny nikoli na zelené louce, nýbrž na ruinách jiných rodin. co je na tom nesrozumitelné?

09.01.2017 21:28:11bříza bělokorá

Takže prvním definičním znakem rodiny 21. století je cesta skrze rozvod, ne-li rozklížené manželství... omlouvám se za svou omezenost, ale já tomu asi nerozumím.

09.01.2017 21:25:12Movsar

chudý slovník, žvýkání banalit a následná nutná potřeba odplivnout si. ano, studentka gender studies bys být mohla.  

09.01.2017 20:41:42Luzz

achjo. argument ve stylu "tak sama ukaž, co umíš", je směšnej. nebudu psát úvahu, protože se mi nechce, třeba to ani neumím - ale to mi nebrání v tom, abych pod jakýkoliv text (včetně tvého), který se vydává za úvahu, napsala, že to s úvahou nemá nic společnýho... když už jsme u těch banalit, tak věz, že existuje třeba spousta hudebních recenzentů, kteří nedokážou hrát ani na jeden hudební nástroj a zpívají tak, že všichni kolem raději berou nohy na ramena... a jejich recenze mají hlavu a patu...

klidně můžu být digimatka, biomatka nebo třeba karimatka, dokonce i zapšklá krákorající bába nebo dvacetiletý tele - studentka genderu... no a nakonec můžu být i chlap... to už jsme teda někde jinde...

ale asi nemá smysl s tebou o čemkoliv diskutovat.

(poslední slovo je samozřejmě tvoje)

 

09.01.2017 13:24:05Movsar

no tak nám nějakou úvahu předveď. zatím to byly takové banality, jako že mamičky jsou i fajn a otcové lumpové. prosím tě, proč tohle potřebuješ sdělovat? tipl bych, že to srdce vře tobě.  jestlipak nebudeš právě taková modelová digimatka? 

09.01.2017 12:59:13Luzz

jo, tady zjednodušuju, to beru... ale nevydávám svoje vylitý srdce za úvahu... jasně, že tohle škatulkování vždycky zavní průserem...

btw, mužnost = pouze testosteron? :)

09.01.2017 12:43:15R. L.
O.K./*
09.01.2017 12:38:48Movsar

bez nějakého zjednodušení nelze psát. ostatně i ty zjednodušuješ, protože těch "typ" matek může být třeba i destkrát víc. jistá provokace v tom je, to je zřejmé a nezakrývám to. 

ano, prý to tak je s tou péčí o dítě, vědci zjistili, že to snižuje hladinu testosteronu, stejně ajko třeba vedoucí pozice v práci ji zvyšuje. je to houpačka tyhle hormony. 

 

 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.