Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
Mlčení měsíce
datum / id30.10.2017 / 482917Vytisknout |
autorOldjerry
kategorieVolné verše
témaErotické
zobrazeno419x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Po nevěrách zůstává chuť popela na jazyku---

Mlčení měsíce

 

Vztyčené ocasy kocourů

a hromosvody

kótují střechy

 

Světla hvězd měsíc nepřekřičí

a světlo měsíce neslyšet

nic tedy neruší  průzkum

neznámých hlubin

 

a sondy najednou zjišťují

že tu něco je hele!

a tady taky…

dokonce i…

 

***

Přítel ďábel nastraží pasti

a doma je pak sakra!

o čem mlčet

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

04.12.2017 09:31:09Umbratica

Proč tak pozdní opověd',Oldjerry ? Nebyl jsi tady delší dobu ?

04.12.2017 09:27:42Oldjerry
korektor

Umbratica: to je opravdu velmi, velmi umbratické...

JWMA - ďakujem vel'mi pekne, priatel...

04.12.2017 07:17:46Johann Wolfgang Mária Amadovič

Čítal som dva krát a pomaly. Predsa len zisťujem že čeština a hlavne ta psaná mi robí už trochu problém. Až na druhý krát som dokázal nasať atmosféru ktorá v tomto diele nespochyby je.

04.12.2017 07:17:46Johann Wolfgang Mária Amadovič

Čítal som dva krát a pomaly. Predsa len zisťujem že čeština a hlavne ta psaná mi robí už trochu problém. Až na druhý krát som dokázal nasať atmosféru ktorá v tomto diele nespochyby je.

06.11.2017 10:03:57Umbratica

Kdybychom byli všichni stejní ,nic by se nedělo. Příběhy uvádějí do pohybu právě ty rozdíly mezi námi.

02.11.2017 20:01:25Oldjerry
korektor

Zvedavko - já prostě tu senilní demenci  asi tedy s úspěchem  kryji zdánlivě chytrými kecy... je to svým způsobem umění, takže zůstávám v oboru (:-D

Umbratica - je to o tom, co jsem tu někde nadrásal: snažím se být svůj a jen hledám lidi, kteří můj názor sdílejí.  Pokud sdílí - radost... pokud nikoli - lhostejnost,  bez sebemenšího hněvu (pokud  je kritik věcný bez snahy ponižovat, odsuzovat, urážet)... Nejsme a nemůžeme být všichni stejní, kdo má jen trochu představu o struktuře DNA ví samozřejmě proč...

agátko - až ji budeš  vyvěšovat - dej mi avi

 

02.11.2017 18:10:14zvedavec

Oldjerry - napísal si, že píšeš (už len) kvôli nám, ale veď to je výborné, vďaka! Pre nás pocta, že sme hodní toho, aby si sa kvôli nám unúval!  Pre Teba a aj pre nás sú to väzby, putá, priateľská blízkosť, ktorá  obohacuje. Myšlienky - Tvoje myšlienky, ktoré máme šancu rozvíjať ďalej, či vnímať svet očami človeka, ktorého očami sa oplatí na svet pozrieť. Ja napr. nie s každým na tomto serveri súzniem. A nie každý mi má čo povedať.  Možno je to nekompatibilita, možno moja neschopnosť porozumieť.

A ešte niečo: Chcela by som v Tvojom veku mať tak ostré myslenie, ako vnímam z Tvojich príspevkov. Ja teda žiadne blbnutie nevnímam. U Teba. (žiaľ, u seba vnímam).

 

02.11.2017 10:29:13Umbratica

Právě ted' jsem jsem dopsala dopis jedné dívce,která mi tak trochu vyčítá,že jsem uzavřená,že jsem prý neupřímná a prozrazuji toho o sobě strašně málo. - Jistěže má ta dívka ze svého hlediska pravdu. - Já ale píšu obecně a vyjadřuji prostřednictvím symbolů jak své názory tak své pocity. - V takovémto obecném pohledu na život je určité plus. Třeba,co se poezie týče,mohu ji vnímat abstraktně,obecně. Víc a víc se oprošt'uji od ztotožňování poezie s jejími autory. To mi umožňuje dívat se (možná - ó kéž bych to uměla !) přes současnou poezii až za ni kamsi dopředu.

Myslím,že takový postoj může člověk zaujímat v jakémkoli věku.

02.11.2017 10:26:07agáta5

prej kremace :)) koukám do všech stran, teď zrovna dopilovávám báseň o petkách :)    ale jo, už se dávno nebráním tomu, že ne všechno ti mladí od nás přijímají... no a co, nebyli jsme jiní :) a nebo byli? už si nepamatuju

02.11.2017 10:10:41Oldjerry
korektor

Umbratica - jsem tu za měsíc 12 let, jsou tu mnohem služebně starší, než já... Koukat dozadu... hm... kam jinam? Kupředu?  tam vidím ordinace, léky, berle a krematorium.  Takže dozadu, vzpomínky... sem tam nějaký současnější postřeh, nebo nápad, zážitek, fikce... však to znáš. Nekoriguji si myšlení, nechám ho blbnout..  věcí běh přirozený. Psát pro mladé? nevylučuji - i mezi nimi jsou tak empatičtí, že nám ty naše vzpomínky věří, ale  není jich mnoho. Když to tak vezmu - ani můj syn neví, a možná ani netuší, o čem je náš pozdní život. Jak bych to mohl chtít po někom cizím, nebo prostě jen věkem i místem vzdáleném?  Takže když někdo uvěří fajn! pokud ne - neskočím po hlavě do čehokoli dost mokrého, nebo hlubokého. Jede se dál... píšeme pro sebe a u druhých hledáme souhlas nebo pochopení. U těch, kteří vidí kousek dál do budoucnosti se v našich řádcích najdou i některá vodítka, řešení situací, přehlížení nepodstatných věcí, leccos...  Dík, že jsi napsala...


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.