Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
Matrix
datum / id08.12.2017 / 483821Vytisknout |
autoragáta5
kategorieBlbůstky
zobrazeno388x
počet tipů13
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Matrix

         

Čerpám zaslouženou dovolenou. Naklepu si řízečky a pouštím televizi.


Zrovna běží reklama na vložky. Neprodyšně poletují vzduchem, zakrouží nad blankytným nebem a střih na holčičí zadek. Piluju natržený nehet a smažím první řízek na Lukaně. Otočit a přepnout kanál. Profesionální hospodyně ukazuje zuby a rozsypává perličky pracího prášku do kamery.  Nahradí ji svalnatý černoch. Zařve, zaškube ňadry, změní se v motorku, z uší mu vylezou řídítka a ten samej černoch na něj-sebe skáče a jede vstříc svým osudům. 

Mrknu ven, kde se mění fasáda jako loni, předloni a za rok. Letos bude meruňková a garáž zelená. Soused mi visí na rtech. Kolem profrčí potetovanej traktorista s balíky slámy. Na piercingu u nosu mu uvízla část snídaně. Nakláním se ke schránce. Kaufland zlevnil Lukanu, tajná společnost posílá měkký balíček: vyzkoušejte naše vložky, už více nebudete chtít jiné.

 
Mažu oštípanou paži doporučenou mastí. Ze zdi přicházejí dobří duchové a obdarovávají osamělého dědečka medvídkem. Rozbrečím se.  Sexsymbol Borhyová mi popřeje krásnou noc. Její ústa spolknou potetovaného traktoristu i s nedojedenou snídaní. Balíky slámy se rozletí a poničí novou fasádu souseda. Ten ani nemukne. Visí na rtech Borhyové a škube osvalenými ňadry.  Profesionální hospodyně sedne na oba černochy, přidá plyn a jede do Kauflandu pro neprodyšné vložky. Holčičí zadek schová meruňku mezi půlky. Osamělý dědeček sní můj řízek.  Půjdu spát hladová.

Ze zásuvky teče černá hmota. Rozlévá se po ložnici, pojídá bačkory, koberec. Plazí se nahoru po noze stolku, žere můj krásnej noťas. V kaluži zachytím odraz anděla. Zvětšuje se.  Mizí lampička.  Tmu ředí svíčka na okně, z hmoty vystupuje svalnatá postava s křídly.  Otevře dokořán ústa a vyplivne na postel bělostné zuby profesionální hospodyně. Odříhne si. Pokojem zavoní řízek. Konečně usnu.


Probouzím se na houbičce. Jedna kapka jaru umyje talíř. Spláchne ho vlna Lenoru s modrými kytičkami. Pes zaštěká do ručníku. Vzduchem proletí tuba s Trojanem a rozprskne milión hvězd.  Osvětlená rampa pohřbívá chlapce s autíčky  do krabice. Jejich ztuhlé úsměvy pošle opice na měsíc, kde je pochytá černý anděl a nalepí si je na škubající ňadra. 
Chtěla bych vypnout televizi, ale ovladač zmizel v Matrixu.  Vybíhám bosa ven. Tohle musím přece zastavit. Cvak. Kolečko se přestává točit. Cha chá.
Pod nohama se začne vlnit tráva…
 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

30.05.2018 06:35:47agáta5

Přemku, četl jsi to v kruhu rodinném tenkrát?? chichi

čtu to znovu a myslím, že jsem tu reklamní debilitu vystihla přesně... je to úplnej horor  :) neměnila bych ani čárku

29.12.2017 07:46:00lastgasp

Přečetl jsem s velikým zájmem, protože u TV jsem velmi skromně. Reklamy vůbec neznám a žasnu, co se kolem toho děje. K čemu nás to navádí. Některým názvům nerozumím (Lukana?). Nejedná se o staroslovanskou bohyni sucha a neúrody? Všiml jsem si také přímo rozporných komentářů, ale tak to bude v Čechách asi vždycky. Přečtu to nahlas při rozloučení se starým rokem v kruhu rodinném a uvidím, jak jsem zanedbaný. Bis bald.

T

12.12.2017 18:19:16Dodola

Zajímavá pointa... poté, co si čtenář málem oddechl

09.12.2017 20:16:20atkij
redaktor poezie
:)
09.12.2017 00:23:25Gora
redaktor poezie a prózy

Ta Borhyová ti ozvlášť leží v žaludku:-)

Někdy je blivno...

08.12.2017 22:28:33Notreal

Málem jsem se pozvracel z toho spojení "sexsymbol Borhyová". Nádherná exkurze do Tvé mysli. Připoměla mi Celu.

08.12.2017 22:11:16qíčala

Já myslím, že jsi vystihla ten směr. Kam se náš virtuální svět ubírá - do našeho života, rozlívá se jako černá hmota a my se smějem, smějem ... až nejsme:) Super, aguško - tahle se obzvlášť povedla, skorobásničková.

08.12.2017 19:48:54Evženie Brambůrková

Při reklamách odcházím dělat něco užitečného. Ale i tak si mnohé stihnu užít. Je to prostě nádhera, co vše by se nám mohlo hodit.

Líbí se mi tvé podání.  :-))) /T

08.12.2017 16:48:49Kočkodan
Není mi úplně jasné čími ňadry škubal soused. Vím ale určitě, že já jsem žádné úsměvy neodesílal.

Kladně hodnotím snahu psíka co nejméně rušit okolí štěkáním do ručníku.

Bedna může někdy být na bednu... (ztuhlý smajlík)
08.12.2017 13:24:54mND

Jano, vážně. Když se k textu poprvé vrátíš za měsíc, vylepšíš ho zázračně vcm BEZESNAHY. OK, trochu radosti z práce to vezme, ale převaž si to pak s výsledkem, co tu bude navěky. A nekecej, že tohle nechceš! Kdo se cpe i do knihy próz Písmáčanů, tomu OPRAVDU  něco chybí;).


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.