Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Přirozený výběr
datum / id10.05.2018 / 487651Vytisknout |
autorLaraille
kategoriePróza na pokračování
zobrazeno207x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Přirozený výběr
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.05.2018 20:09:45agáta5

proč ne... takový snový příběh , budeme jíst travičku a mít se rádi.. :)

věty máš vcelku postavené fajn, někde bych si upravila slovosled a zkorigovala trochu "si" "se"     např. tady:

Objala si nohy a přisunula je k bradě. Její podvědomí si nejspíš myslelo, že poloha embrya v těle matky jí může ochránit.

Medvěd se napružil a odrazil od země.

 

 

 

11.05.2018 19:18:49kvaj
redaktor prózy

K ničemu tě přece nenutím. Pouze se vyjadřuji k tvému dílku, jak ho vidím a pokouším se ti něco poradit. Jak s tím naložíš, je čistě tvoje věc. Myslím, že k tomu, abys zaujala "masy" máš hodně hodně daleko. Klidně si piš do šuplíku, když to ale veřejně prezentuješ, tak snad proto, aby to někdo přečetl a aby tvé sdělení čtenáře zaujalo (slovo zalíbila jsem nepoužil), navíc uvádíš, že stojíš o hlubší kritiku, a nyní se jakékoli kritice bráníš. Píšeš: "Neumím to sdělit tak, aby to většina pochopila." No a právě to by ses měla naučit. Dále píšeš: "Já to tak napsala schválně. Schválně jsem měnila úhly pohledu." O tom nepochybuji. Ale tvrdím, že je to špatně.

K té osobitosti. Tím, co jsem napsal, ti přece říkám, aby ses vykašlala na snahu o okázalou osobitost pomocí černých opeřenců takzvaných kosů apod., ale naučila se napřed psát, tedy řemeslo, a tvůj osobítý styl se dostaví. Jsi však ve fázi, kdy si nějaký styl teprve vytváříš.

11.05.2018 18:33:55Laraille

Nepovažuji to za špatnou věc. Asi je to věc názoru bych řekla. A nechci, aby to zaujalo. Nechci psát tak, abych se zalíbila. To opravdu ne. Přijde mi, že jen pár lidí rozumí tomu, co chci sdělit. Jak už jsem říkala dříve, nemám tu moc zaujmout masy. Neumím se zalíbit většině. Neumím to sdělit tak, aby to většina pochopila. 

Pokud vám to přijde jako tápání, budiž. Já to tak napsala schválně. Schválně jsem měnila úhly pohledu. 

Tohle není příběh, je to jen jeho začátek, chápu, že to vypadá jako vytržené z kontextu. 

Na osobitost se nikdy nevykašlu. Nikdy. 

Toť můj názor :) 

11.05.2018 17:38:41kvaj
redaktor prózy

Píšeš si svým osobitým způsobem? Jestli osobitost je hlavním hlediskem, s nímž přistupuješ k psaní, pak je to úplně špatně. Tobě by mělo jít především o to, abys vyprávěla příběh, který zaujme, a to pokud možno sdělou formou, aby ho čtenáři přijali. To samo o sobě je velmi těžké. Mohu-li ti tedy radit, vykašli se na osobitost, na kudrlinky, na černé opeřence takzvané kosy, na neurotransmitery a podobné věci a nejdřív se nauč stavět příběh. Je velmi nešťatsné, jestliže děj vyprávíš chvíli z pohledu malé holčičky, chvili z jakéhosi neutrálního úhlu vypravěče a sem tam do toho mrskneš pseudovědeckou větu.

Chválím ti, že chceš být sama sebou. Prostředky, které k tomu ale používáš, k tomuto cíli určitě nevedou. Abys mohla být sama sebou a mít osobitý styl, musíš se nejdřív najít. To, co v tomto textu předvádíš, je ale tápání.

11.05.2018 15:52:12Laraille

Nevím a nevím. Píšu "do šuplíku"  a svým dílem se nekochám, mám prostě jen potřebu se vyjádřit.

Užívám si psaní? Nevím, většinou píšu v depresi, tak nevím, zda je to užívání si xD

Rozumím, proč se to někomu zdá krkolomné, nebo se mu to jednduše nelíbí xD Nemám tu moc zaujmout masy. Píšu si s vým osobitým způsobem a na tom se mi nechce moc měnit. Jediné co chci, je být sama sebou. 

Mám v hlavě  promyšlenou osnovu xD tohle je jen defacto prequel. 

11.05.2018 15:16:38kvaj
redaktor prózy

Přečetl jsem text i diskuzi a celkem rozumím tomu, že se ti samotné líbí, jak píšeš a že si to užíváš. Mám však několik otázek: Proč by tvé dílko měl chtít číst ještě někdo jiný? Píšeš pro sebe nebo pro čtenáře? (Nemluvím o tvé potřebě psát, ale kochat se vlastním dílem.) Ty v tomto textu chceš pokračovat? Proč?

11.05.2018 14:29:35Laraille

Promiň, ale budu si psát tak, jak chci já, jen mě zajímá, co si o tom myslí jiní. Nějaké rady vezmu v potaz jiné ne. Nebudu se řídit každou  xD Děkuji ti za názor, ale není nic špatného na tom, že s tebou třeba i nesouhlasím, a ty zase nesouhlasíš se mnou xD Nehážu to za hlavu xD jen se nebudu řídit každou radou, to by ten text vypadal jaksi úplně jinak, než bych chtěla xD A mám hodně zkušeností s urážením zde na písmáku.  1 nebo  2 výjimky jo? No nevím xDD myslím, že těch "výjimek" bude více. xD Ale to už je úplně jiné téma xD

11.05.2018 14:11:41Gora
redaktor poezie a prózy

To mne těší, ale již méně, že stojíš o vážnější kritiku, a když má někdo s něčím ve tvých textech problém, napíšeš, že trváš na svém,že přesně takhle jsi to chtěla napsat a rady hážeš za hlavu:-)

Jinak - Písmáci se navzájem neurážejí, to tady až na jednu, dvě výjimky není zvykem...

11.05.2018 14:07:45Laraille

Děkuji za názor :) Především oceňuji nearogantní jednání a konstruktivní kritiku xD kritizovat bez urážení, to umí jen pár lidí xD Díky

11.05.2018 14:05:40Laraille

Promiň, ale mě to dává smysl. Nepřijde mi to jako mišmaš. xD

Ale tak to je jen ozvláštnění. Nevím, nepřipadá mi to jako překážka. 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.