Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+7 neviditelných
Už asi nezaspím
datum / id12.09.2018 / 490598Vytisknout |
autorzvedavec
kategorieVolné verše
témaKaždodenní
zobrazeno104x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Už asi nezaspím
Sdílejte dílo:



Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

20.09.2018 22:20:59Dodola

Vážit si i okrajové role je, tuším, velká výhra. Ale právě díky tomu vzájemnému propletení je nabíledni otázka, co je to vlastně "okrajová". 

20.09.2018 09:56:59Musaši

zvedavec , Dodolo ,

nakoukl jsem trošku do vaší diskuse . Z mého pohledu ,který dost možná vychází ze špatně pochopeného budhismu , hrajeme všichni karmické drama . Často ale my sami vnímáme svou úlohu úplně jinak než cosi jako "Duch dramatu".. Jsme například přesvědčeni ,že naše role musí být hlavní nebo alespoň jedna z hlavních a nevážíme si toho ,že nám ve velkém Dramatu byla přisouzena jen role okrajová. Nekdo ale může být třeba důležitým katalyzátorem karmických procesů i když je pro okolí takzvaně "bezvýznamný".

19.09.2018 22:29:52Dodola

Zajímavá představa. Nevím, jestli z našich těl, ale z našich duší možná fakt něco vzniká. Snad kolektivní duch, duch skupiny nebo komunity, který často "upraví" původní myšlenku k obrazu svému i v rámci jednoho systému. Pak dochází k štěpení. Nevím, jestli mám na mysli totéž, co Ty, ale četla jsem o tzv. egregorech, energeticko - informačních útvarech, které tvoříme právě tím duchem skupiny, ideologie atd.

16.09.2018 08:08:39zvedavec

Dodola, možno aj pod vplyvom Tvojej básne s poťahovanými nitkami mi napadlo, že z našich tiel a duší sa vytvárajú nové existencie, ktoré konajú. Existuje nejaká tá "nadstavba" ktorá spoločným úsilím nás viacerých dokáže meniť, to čo je.

Podľa toho, koho počúvame, čo chceme, spájame sa a vytvárame silu, organizmy, ktoré nás presahujú a dokážu pretvárať svet. Týmto organizmom odovzdávame (dobrovoľne, ale aj nedobrovoľne) svoje kompetencie.

A ako keby boli volajúci viacerí, ale len jeden bol Duch.

A na ich volanie reagujeme, vychádzame zo zástupu, oddeľujeme sa a vytvárame niečo nové...predstavujem si, že takto vznikajú nové, nás presahujúce "bytosti".  Nie my, ale tá naša nadstavba potom koná.

 

15.09.2018 03:12:08Dodola

Ten organismus už se vytváří. Pomalu ale jistě. Bohužel si nedokážeme odříct náhražky. Odlišovat vnucené ''potřeby'' od potřeb je těžší, než bychom věřili.

13.09.2018 14:52:54R. L.
*/***
13.09.2018 12:07:34zvedavec

a áno, máš pravdu, treba počkať, čo bude ďalej... :)

čo sa týka komunikácie, z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy môžeme byť priveľmi unavení na to, aby sme niečo zmysluplné a hodnotné zo seba vydolovali.

a okrem toho, vidím to tak, že je tu spústa komunikačných médií, napr. FB, kde pôsobenie vedie asi aj k inflácii komunikácie, a aj k jej degradácii na takú, ktorá nejde nikdy do hĺbky a nemusí byť práve obohacujúca, skôr unavujúca

vážim si ľudí, ktorí sú ochotní ísť so mnou v rozhovore aj do hĺbky

13.09.2018 11:27:42Musaši

Vlastně asi nejdůležitější věta v celém budhismu je  ta ,že nic neexistuje samo o sobě ale jen ve vztahu k něčemu .Samotný nemůže existovat ani atom ani subatomární částice..   Uvědomuje si to ještě dost lidí. Ale třeba tady na Písmáku mě zpočátku šokovalo ,jak málo lidí stojí o komunikaci . Je nás menšina a tak si musíme jeden druhého o to víc vážit.

13.09.2018 11:19:59zvedavec

Aj ja si myslím, že Duch nás oživuje, jeho ponuka je spájať sa, spolupracovať, len my sme (asi) nejakí slepí, často. Keby sme pochopili súvislosti, chceli by sme spolupracovať (s Duchom a tým aj medzi sebou). Takže by sme prestali "každý na vlastnom piesočku".

Zistila som, že aj keď cez deň ma nič príliš netrápi, kdesi v podvedomí sa desím toho, ako konáme (podľa mňa krátkozrako), a prejavuje sa to tou nespavosťou.

13.09.2018 10:09:16Musaši

Já myslím , že Duch nás spojuje neustále v jeden celek , v jeden organismus . Taky je pro mě hrozně těžké smířit se s tím ,jak často zlo vítězí nebo s tím ,že zrovna mně se stane to nebo ono . Věřím ale v pravdivost banálního pořekadla ,že všechno zlé je k něčemu dobré. Taoisté říkají ,že je třeba vždy počkat  , co bude dál. A pokud žijeme , vždycky bude něco dál.  Tip.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránku



Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.