Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Už asi nezaspím
datum / id12.09.2018 / 490598Vytisknout |
autorzvedavec
kategorieVolné verše
témaKaždodenní
zobrazeno180x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Už asi nezaspím
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

03.10.2018 08:56:46zvedavec

;) vďaka

30.09.2018 01:28:56Seymour

"špina. Zlo.

Faloš a pretvárka.

Údery,

čo vydávajú sa

za pomoc.

 

Blahoslavení, nevidiaci?

 

A čakám na zázrak.

Modlím sa za svetlo

Ducha, čo spojí nás.

Premení. Láskavo.

 

Vytvorí organizmus."

 

Marian Kuffa si to ty ?------ocenujem nádherú slovnú hru vidiaci/nevidiaci - vymyslenie  muselo zabrať minmálnie niekoľko týždnov..skvelé držím palce aj nohy aj ukrižované ruky

27.09.2018 09:42:01Musaši

Co je role okrajová v duchovním smyslu ,to je opravdu otázka ,ale co je okrajová role na jevišti , to je jasné každému divákovi.. Spousta lidí chce hrát hlavní roli na jevišti. (asi jsem taky takový....)Těch ,kteří by chtěli hrát důležitou ale okrajovou roli v duchovním dramatu, je asi velmi málo.. To jsou lidé opravdově nezištní. Vzpomínám si ,že tohle téma řeší i Ježíš ,když říká něco v tom smyslu :. dávej tak ,aby levá ruka nevěděla ,že pravá dává (= dávej anonymně a ani sám si na tom příliš nezakládej ). Dnes se ale zveřejňují všude jména dárců palcovými písmeny.

20.09.2018 22:20:59Dodola

Vážit si i okrajové role je, tuším, velká výhra. Ale právě díky tomu vzájemnému propletení je nabíledni otázka, co je to vlastně "okrajová". 

20.09.2018 09:56:59Musaši

zvedavec , Dodolo ,

nakoukl jsem trošku do vaší diskuse . Z mého pohledu ,který dost možná vychází ze špatně pochopeného budhismu , hrajeme všichni karmické drama . Často ale my sami vnímáme svou úlohu úplně jinak než cosi jako "Duch dramatu".. Jsme například přesvědčeni ,že naše role musí být hlavní nebo alespoň jedna z hlavních a nevážíme si toho ,že nám ve velkém Dramatu byla přisouzena jen role okrajová. Nekdo ale může být třeba důležitým katalyzátorem karmických procesů i když je pro okolí takzvaně "bezvýznamný".

19.09.2018 22:29:52Dodola

Zajímavá představa. Nevím, jestli z našich těl, ale z našich duší možná fakt něco vzniká. Snad kolektivní duch, duch skupiny nebo komunity, který často "upraví" původní myšlenku k obrazu svému i v rámci jednoho systému. Pak dochází k štěpení. Nevím, jestli mám na mysli totéž, co Ty, ale četla jsem o tzv. egregorech, energeticko - informačních útvarech, které tvoříme právě tím duchem skupiny, ideologie atd.

16.09.2018 08:08:39zvedavec

Dodola, možno aj pod vplyvom Tvojej básne s poťahovanými nitkami mi napadlo, že z našich tiel a duší sa vytvárajú nové existencie, ktoré konajú. Existuje nejaká tá "nadstavba" ktorá spoločným úsilím nás viacerých dokáže meniť, to čo je.

Podľa toho, koho počúvame, čo chceme, spájame sa a vytvárame silu, organizmy, ktoré nás presahujú a dokážu pretvárať svet. Týmto organizmom odovzdávame (dobrovoľne, ale aj nedobrovoľne) svoje kompetencie.

A ako keby boli volajúci viacerí, ale len jeden bol Duch.

A na ich volanie reagujeme, vychádzame zo zástupu, oddeľujeme sa a vytvárame niečo nové...predstavujem si, že takto vznikajú nové, nás presahujúce "bytosti".  Nie my, ale tá naša nadstavba potom koná.

 

15.09.2018 03:12:08Dodola

Ten organismus už se vytváří. Pomalu ale jistě. Bohužel si nedokážeme odříct náhražky. Odlišovat vnucené ''potřeby'' od potřeb je těžší, než bychom věřili.

13.09.2018 14:52:54R. L.
*/***
13.09.2018 12:07:34zvedavec

a áno, máš pravdu, treba počkať, čo bude ďalej... :)

čo sa týka komunikácie, z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy môžeme byť priveľmi unavení na to, aby sme niečo zmysluplné a hodnotné zo seba vydolovali.

a okrem toho, vidím to tak, že je tu spústa komunikačných médií, napr. FB, kde pôsobenie vedie asi aj k inflácii komunikácie, a aj k jej degradácii na takú, ktorá nejde nikdy do hĺbky a nemusí byť práve obohacujúca, skôr unavujúca

vážim si ľudí, ktorí sú ochotní ísť so mnou v rozhovore aj do hĺbky


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.