Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
Adam
datum / id09.10.2018 / 491160Vytisknout |
autorlokinaka
kategoriePovídky
zobrazeno34x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Adam

 

 

               „Mohla bys jet to do toho Liverpoolu se mnou,“ podíval jsem se na ni. Ona však mlčela a dál sledovala vozovku před sebou.

               „Víš přece, jak nesnáším akce, kde jsou cizí lidi. Kde je strašně moc cizích lidí. A budeš tam s kámošema, tak co bych tam já dělala.“ Ani se na mě nepodívala. Mlčel jsem. Přemýšlel jsem co jí na to říct. Nějaké věci jsem na jazyku měl, ale vzadu v autě seděl Lukáš s Kryštofem a nechtěl jsem to rozebírat před nimi. Vztek ale ve mně bublal, až to muselo jít ven.

               „Tohle prostě partneři dělají, že tráví čas společně a se společnými kamarády. To se prostě ve vztahu tak dělá.“ Čekal jsem. Věděl jsem, že mi to vrátí. Nesnášela výčitky. A pak to přišlo.

               „My ale nemáme vztah. Ty jsi můj zaměstnanec.“ V tu chvíli mi ruply nervy. Praštil jsem rukama do stropu auta a zavrčel. Musel jsem hodně mrkat, abych rozehnal slzy. Naštěstí jsme byli už na místě. Zastavila u chodníku a já slyšel, jak kluci vyrazili ven jak kulový blesk. Chytil jsem kliku, ale ona se ke mně natáhla. Odstrčil jsem ji a vylezl z auta. Lukáš sundával seshora lyže, tak jsem otevřel kufr, abych vytáhnul tašky.

               „Promiň mi to, já jsem to tak nemyslela.“ Ignoroval jsem ji. Teď se bude omlouvat, ale za co. Vždyť to myslela úplně vážně. Vytahoval jsem věci z auta, ale ona za mnou pořád postávala a omlouvala se. Chtělo se mi řvát a měl jsem hrozný vztek. Nakonec jsem už nemohl dál. Přitlačil jsem ji zády na auto a chytil ji za paže. Trochu jsem s ní zatřásl. V očích měla slzy.

               „Já tě miluju, takže buď pro mě pak přijedeš a pojedem na ten fotbal společně anebo se na to vyseru a nebudu ani tvůj zaměstnanec ani nic!“ otočil jsem se, popadl svoje věci a odešel jsem.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.10.2018 19:27:38Gora
redaktor poezie a prózy

Škoda, že je to jen kousek...ráda bych se o postavách dozvěděla něco víc, třeba - kdo je Lukáš s Kryštofem, zda synové obou, nebo kamarádi...


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.