Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+3 neviditelných
Perníkové ráno
datum / id11.10.2018 / 491174Vytisknout |
autorGora
kategorieVolné verše
témaKaždodenní
sbírka, Jáchymov,
zobrazeno978x
počet tipů25
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Perníkové ráno
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

24.10.2018 15:44:01Gora
redaktor poezie a prózy

Okamžiku, díky:-)

24.10.2018 15:40:19Okamžik

Bravo!

18.10.2018 12:48:03Gora
redaktor poezie a prózy

Přemku, děkuju...

18.10.2018 12:11:12lastgasp

Přátelé akademici, velmi se mi líbí váš pocit nutnosti obhajoby kritiky i "redaktorství". Jsem rád, že moje literární pokusy někdo čte, opravuje, korektoruje, hodnotí i oceňuje. Na víc si kšandy nevytahuju. Rozdílní  lidé používají i stejná slova v rozdílných významech dle hajijina je docela samozřejmé, ale nevím, jestli to k této básni má nějaký vysvětlující vztah. Já dávám tip, protože se mi verše dobře recitují. 

15.10.2018 09:43:22Marcela.K.

:-)  fakt? Běhání nestačí? :-)

Jak jsi přišel na to, že Goru zatracuji kvůli  tomu, že je redaktorka? Já se tu pouze pozastavila nad tím, jak se může někdo hlásit na  post redaktorky poezie, když sám není sto rozpoznat, ani u sebe, co poezie  je a co není. Navíc Gora, jako jediná zde má funkci zdvojenou....co  k tomu dodat? Nevím....

Nevztahuj moje slova na sebe. Nesleduji zde kritiky redaktorů. Přesto si myslím, že pokud redaktor i tvoří, měl by s kritikou počítat. Jenže ...

No nic, nechme to být. Své jsem tu už řekla a víc nemám potřebu to rozebírat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.10.2018 08:49:44K3
redaktor prózy

Běhání bylo přirovnání, Marcelo.

Napadat jsem nikoho nechtěl. Jenom se mě dotklo zatraacování někoho jenom proto, že má napsáno pod jménem, že je redaktor. Nemusíš tomu věřit, já se s tím redaktorstvím taky nemoh smířit a dlouho jsem se tomu bránil. Samozřejmě to nikomu nedává patent na rozum a nemyslím s o soběi, že bych byl nějaký kdovíjaký kritik a často se třeba v díle spletu taky. Za sebe ale mohu říct, že mě ty kritiky od jiných dost pomohly. Na druhou stranu máš právo se jí bránit, když si myslíš, že je špatná a to je v pořádku. Každý by si měl za tím svým stát, pokud mu věří. Ale omluv mě, už se nechci hádat.

15.10.2018 01:05:20Marcela.K.

Ach jo...takže stačí pár let běhat?

Podívej, napsala jsem svůj názor na text, který se mi nezdá být až tak poetický, aby byl označen za báseň. Sama Gora pak přiznala, že vlastně neví, co píše - jestli je to poezie, nebo co vlastně.

Sám si odporuješ, když se zmiňuješ o tipování...samozřejmě, že každý z nás tu má "své" čtenáře. Je to normální. To, co kritizuji je, že řada tipů tu(nejen u tohoto díla) poletuje jen tak, bez důvodu, ale tomu se samozřejmě můžeme jen usmát.   Ty mě tu napadáš za něco, co si jen myslíš.  Vlastně mě vůbec neznáš a přesto si dovolíš mě označit za někoho, kdo "hraje nečestně".

Já si zase myslím, že pokud někdo chce být redaktorem, měl by alespoň rozpoznat dobrý text od špatného. Jenom psát (běhat) je opravdu na funkci málo.  U Gory se opakovaně setkávám s tím, že toto příliš nerozlišuje.  Proto jsem reagovala. To nejsou podpásovky. To je upřímnost. Možná až "mrazvá", jak ji označil haijin, ale tak to vnímám já...taková jsem. 

 

14.10.2018 23:11:01K3
redaktor prózy

V Kolíně u běžců to chodilo tak, že kdo závodil, v určitém věku začal dělat pořadatele nebo rozhodčího, aby to, co získal, zase trochu vrátil. Tak by se asi mělo brát to kritizování "kritiků."

14.10.2018 23:04:23K3
redaktor prózy

Já to taky říkám, ať mě každý kritizuje, budu jenom rád. Proto to tu je. Je na autorovi, zda si z toho něco vezme. A že nejsme žádní odborníci, tak to zkrátka je, a tak by se to mělo brát. Dobrá a špatná kritika se dá přece rozeznat. I ta falešná.

14.10.2018 22:40:13Gora
redaktor poezie a prózy

Karle, mám ten názor, že je ideální, když se pod díly diskutuje. Když mi někdo napíše svůj náhled na něco, co se mi nepovedlo, beru to jako hlavní věc, proč  publikujeme na litwebech. Ráda se nad těmi připomínkami zamýšlím. Velmi často něco pozměním. Třebas by mne to i mrzelo nebo naštvalo...ale jsem ráda, že kdosi nad mým dílkem přemýšlel a napsal mi.

Přátele - sympatizanty zde má každý, na tom taky nevidím nic divného.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.