Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+11 neviditelných
Kontroly
datum / id11.10.2018 / 491179Vytisknout |
autorCimanad
kategorieFejetony
zobrazeno211x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Kontroly

Kontroly

Uvědomujete si, že žijete ve světě neustálých kontrol ?

Jen než se narodíte, kolikrát vás u maminky v bříšku zkontrolují. Po narození je to také hned důsledná kontrola, jestli máte vše, co máte mít.

Jen jak začne škola, budou vám kontrolovat aktovku, jestli máte vše do školy, domácí úkoly a vše ostatní, co se školou souvisí. A to trvá až do doby dospělosti.

Když dostanete občanský průkaz, už je zase co kontrolovat, zda jste to vy. Pokud cestujete do daleké ciziny, určitě budete potřebovat platný pas, který vám náležitě zkontrolují.

Kontroly lékařů všech možných lékařských oborů budou trvat až do konce vašeho života. Těchto kontrol se nezbavíte. Až zemřete, zkontrolují vás, zda máte již život opravdu za sebou.

V zaměstnání vás budou kontrolovat, jestli dobře pracujete, vy si zase zkontrolujete, jestli jste za svou práci dostali zaplaceno. Pak vás zkontroluje manžel/ka, zda jste příjmy odevzdal do rodinného rozpočtu a jak je s nimi dále nakládáno.

V domácnosti si musíte zkontrolovat, jestli jste večer zamkli, aby vás někdo nevykradl. Není od věci zkontrolovat manželku a děti, zda jsou doma a připraveni na další den.

Vlastníte-li automobil, musíte zkontrolovat vše, bez čeho by vám nejezdil, včetně včasného přezutí na zimní či letní pneumatiky, abyste při silniční kontrole neplatili pokutu. A také nezapomeňte na pravidelnou kontrolu auta na STK.

Pokud cestujete vlaky a autobusy, pozor na kontroly jízdenek.

V domě  proveďte kontrolu plynu, elektřiny, komína. Mohou vám provést kontrolu popela, čím topíte. Tomuto se vyhnou lidé bydlící v panelových domech.

Až si půjdete do restaurace odpočinout od těch všech kontrol, nezapomeňte, že je tam zákaz kouření a mohou vás zkontrolovat a pokutovat za případné nedodržení zákazu.

Tak nevím, jestli jsem na nějaké kontroly nezapomněla. Určitě ano. Jak vidíte, život se skládá ze samých kontrol, ať už kontroluje někdo vás, nebo vy ostatní kolem sebe.

No prostě náš život je jedna velká kontrola.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.10.2018 19:44:41Evženie Brambůrková

Pak ještě zkontroluji sama sebe, 

jestli neberu si kousek nebe.

Navíc. :-))) /T


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.