Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seDivoký syn moře
Autor
Figo
Olivier Lavasseur řečený Mamlas si hned od narození zamiloval burácení vln, šumění větru a slabý pach moře. Narodil se na sklonku 17. století v samém srdci rušného francouzského přístavu Calais. Sotva se začal holit, uzavřel spojenectví s anglickým pirátem Taylorem a spolu s ním se mu podařilo neuvěřitelně odvážným přepadem zmocnit “Panny na přídi”; tak básnické jméno nesl bohatě vybavený portugalský koráb s 72 děly na palubě. Skvělá, rychlá a dobře ozbrojená loď nebyla to jediné, co Mamlas svým povedeným přepadem získal. Na palubě byl poklad nesmírné ceny: zlaté a stříbrné pruty, klenoty, perly, diamantové šperky, skříňky plné drahokamů…
Poklad si ponechal, stejně jako loď, kterou překřtil na Vítěze, opatřil ji pirátskou vlajkou a začal s ní přepadávat jeden korám za druhým
Pak se ale v Indickém oceáně začali potýkat Francouzi s Angličany a pro piráty se tamní moře stalo velice nebezpečné. Mamlas se uchýlil na ostrov Svaté Marie. pokračovat v přepadávání ovšem nemohl Francouzi záhy ovládli značnou část oceánu a byli schopni dopadnout každého, kdo se pokoušel ohrozit jejich bohatství. V té době dostali všichni piráti ultimátum, že se můžou stát řádnými občany pod podmínkou, že přestanou loupit a vrátí své naloupené poklady.
Mamlas se vzdal poloviny pokladů, ale nejcennější část lupu z “Panny na přídi” ukryl na bezpečném místě. za tím se rozhodl chovat, že je naprosto bezúhonný, a začal vystupovat v roli lodivoda. Měl ovšem smůlu. Nabídl své služby lodi Rodriguez patřící indické společnosti.
Její kapitán byl jednou z bývalých pirátských obětí a dobře si pamatoval, kolik korábů této společnosti Mamlas uloupil. Nic netušícího piráta-lodivoda zajal a odevzdal spravedlnosti. Za spáchané zločiny byl Olivier Lavasseur odsouzen k smrti.
Poklad na ostrově Svaté Marie nikdo nenašel