Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seSlunce
Autor
Bubulína
Slunce je smrt. Bez smrti by život neměl sexappeal. Konec je začátkem. Smrt jednotlivého člověka je přerod, zrod. Duše se přerodí a pokračuje životem dál - zpočátku pro velkou dávku nových vjemů a zážitků nemá čas přemýšlet o minulosti. Až když si v novém životě zvykne, začne se rozpomínat. A strach se transformuje na zvědavost. Zvědavost na úžas a úžas na pokoru. E pluribus unum ve své skutečné podstatě, nikoli jako prázdné heslo. V každé kapce moře lze najít jeho příběh, ale z pouštního písku dům nepostavíš. Větrem dohladka omletá zrníčka nemají plochy, díky kterým by se o sebe mohla opřít a vytvořit strukturu; a nemají ani vazby, aby se mohla spojit dokopy jako kapky vody a vytvořit mohutný oceán s jeho silou či velkou louži rtuti místo jednotlivých kapiček.
9 názorů
Možná ani nevíš, jak hluboké pravdy jsi se dotkla prvními třemi větami... Také vím, že to tak je. A vím, proč nevíš, proč. Protože žádné proč není. Tohle vím já od Slunce (osobně).
Takové malé vědecko-filosofické pojednání.Myslím že jsou tam skryta určitá východiska,ale diskutovat o nich může přinést odlišný názor,což značí mé nepochopení.
Zdržím se proto lovu na funkční výrazy"čas" a "kruh" a udílím tip za myšlenkově bohaté zpracování.
K3, a co když je to koule? Pokud držíš směr při pohybu po povrchu koule, můžeš mít dojem, že se pohybuješ v kruhu. A co čas? I při pohybu v kruhu se zároveň pohybuješ po časové spirále, protože i když zdánlivě dorazíš do stejného místa, je zároveň jiné, protože je posunuté v čase.
K3, Citadela je jeho poslední a vrcholné dílo, ač ji nikdy nedokončil a vyšla až po jeho smrti po válce.
Bubulínko, co jsem četl Citadelu přišla mi vždy vyjímečná a dnes zvláště do této doby vhodná, Exupéry ji nepsal v mírových časech. on je to takový návod, že to co nabízí musíš zahlédnout sama :D
Aru, jsme v Čechách. Čech napřed vyzkouší všechny varianty, které ho napadnou a teprve až mu dojdou všechny nápady a stále se nedaří, čte návod. Ostatně všechny návody jsou psány tak divně, že je lze pochopit jen velmi zřídka. Osobně to mám tak, že vyzkouším prvních pět nápadů a potom jdu shánět někoho, kdo má s daným problémem zkušenosti. Případně pokud mám daného člověka po ruce, poprosím ho o vyřešení problému rovnou. Možná, že čtení návodů je na stejné úrovni jako čtení map tj. vyzná se v nich jen omezené množství lidí.
Nevím jestli zrovna Citadelu. Ale asi 10 povídek. Měl rád život a měl rád lidi.
už nevím v jaké kultuře a zemi, ale jsou lidé, kteří smutní, když se narodí člověk sem a radují se, když umírá.
líbila by se ti kniha, jménem Citadela od Exupéryho, co jsem sondoval, tak ji v podstatě nikdo nezná a nečetl. je to těžká kniha, ale je to v podstatě návod na život
Možná to tak je proto, že žijeme v kvantovém světě, a tam to ani jinak nejde.