Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seČíňanka v jahodovém kloboučku
Autor
Movsar
Sluníčkáři
Lidská společenství už se rozvoněla krémy na opalování. Sluníčkáři jim říkají ti věčně zamračení morousové, co rádi tráví čas ve stínu davů. Ale sluníkářům pranic nesejde na jméně, jsou velkorysé plémě.
Azuro na Václaváku
Václavákem jde podivín, mumlá si sám pro sebe a jeden po druhém krčí prsty. Asi vypočítává všechny své vily na Azurovém pobřeží. A pod lipkou tři Grácie, oděny jen v bronzy své pleti a sporý šat osnují plány, jak toho chudáka o vily připravit.
Nuda veritas
Jisto v tom není, ale nejspíš to budou bankovní úřednice. Sedím v bufetu v pasáži, sleduji je a přemítám: jsou ty dvě nudné ženy nudistky? Jezdí se svými muži v létě do Chorvatska a odkládají tam někde mezi ostrými hroty skal všechnu svou naškrobenou podstatu? Aby pak, až se ke konci srpna vrátí, v kuchyňce kolegyním svěřily nahou pravdu. Jisto v tom není.
Tyhle Angličanky
V metru čtyři Angličanky. Dumplingy a bizarními pudingy zkrmené dokulata vezou se za další pamětihodností. Ale i jejich mocné zadnice jsou pamětihodné, takový barokně rozhojnělý Big Ben. A najdou-li v ulicích Prahy vhodné muže, večer na hostelu se to rozezní zvuky bing beng. Ach, tyhle Angličanky…
Číňanka v jahodovém kloboučku
Čínské děvčátko v jahodovém kloboučku. V ruce má aktovku z papíru a v pohledu holubičky míru. Říká jí maminka tou neprostupnou řečí broučku? I kdyby ji člověk znal, zůstalo by to ztraceno v překladu.
Udivené
Ty dvě ženy v tramvaji se diví. Strašně se diví. Cosi je vrhlo mimo předem známé pole a ony teď neví, jak se na ně dostat zpátky. Tak natahují předem známou masku, která je má udržet v mezích normálnosti. A tváří se tak, že až chce se poznamenat: To je úpně noumání, Úďo.
Zpráva z tisku
V USA dnes zemřel ve svých 43 letech známý ultimátní zápasník Kimbo Slice, informují média. Selhalo mu srdce obalené horou svalů. Navrhuji tento epitaf: Jak rána v jeho srdci zel paradox: Miloval lidi, ale taky tvrdý box.
9 názorů
Evženie Brambůrková
09. 06. 2016Osvěžující čtení. /T
u tebe najdu vždycky svou dávku novinek, příjemný nadhled a poeticky oháknutou myšlenku:) Dneska jsem si uzobla z každé mini něco ...
nebuďte rasisti, lidi. i bělošky v anglii mají co předvést.
prada! a taky hermes prý láme módu. jistě brzy i muži podlehnou té módě, resp. masáži firem, které budou chtít zvýšit odbyt.
aleš-novák
07. 06. 2016nahá prada
Velmi legrační:))) Uďo, čínštinou broučku bude překladatelský oříšek:)) a Angličanky mne překvapily: nejsou kost a kůže? /T.