Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seRevolucionář z tramvaje č. 3
Autor
Movsar
Digitální baroko
Asfalt, beton, cihly. Je toho tady úplná barokní spousta. A víra v pokrok sálá z výfuků a kanceláří, unikavá a tekutá jak tahle doba. Displeje, online, wifi. Kult rychlosti počítá megabity, vteřiny, v modlitebních knížečkách Apple. Informace, obrázky, fake news. Nekonečná litanie, liturgie celebrovaná roboty. Vítejte v digitálním baroku.
Všelidová ADHD
Všelidová ADHD. Lidé čím dál víc potřebují aktivitu. Ponor do prázdna je nemyslitelný. Kino, divadlo, wellness, úniková hra, cestování, telefonování, fejsbuk.. Lidé se pomátli z možností, které jim svět hází jako kosti psům.
Digitální socialismus
Estetika možná pokročila, ale není zas tak velkého rozdílu mezi dnešními fitnesgirls a spartakiádními cvičenkyněmi éry socialismu. Kult těla už není pod státní kuratelou, byl privatizován, ale posílen. Kolektivní akce s kuželkami nahradil individuální trénink. Díky novým médiím je tato oslava zdraví a tělesnosti online pod dohledem uživatelů sociálních sítí. Vítejte v digitálním socialismu.
Revolucionář z tramvaje č. 3
Hlásí do telefonu, že půjde na demonstraci. A informuje, že včera byla taky. Hlasitě, neboť hlas lidu by měl dunět jako zvon. Pak se ptá, co zaznělo na tiskovce policie, protože to byl zrovna na angličtině. Revolucionář z tramvaje č. 3.
A jak to je na druhé straně: Nejprve přísahal na smrt svých dětí, teď oznamuje odhodlání sám zemřít v jejich jménu. Kolikrát ještě bude muset po rtech Andreje přejít smrt, než tohle skončí..
Digitální blíženci
Líčí někomu do telefonu, že je zrovna v tramvaji. Není žádný rozumný důvod pro takové sdělení, ale rozum je jen velké mystérium Západu. Ale taky platí: digitální éra, to je zmizení distance, vše je na dosah. Věci i lidé se stali kdykoli dostupnými. Stali jsme se bližními v nejvypjatějším slova smyslu, stali jsme s digitálními blíženci.
6 názorů
díky, přátelé. jsem moc rád, že jsem vás oslovil. a musašimu zvlášť, protože to přirovnání k blues, a ne k velkým kompozicím klasického formátu a nadějí, mě těší. jsem za malé formy, drobnosti, z kterých je ostatně složen svět a hlavně nepatrný osud člověka v nekonečném kosmu.
Když to složím celé dohromady , dává mi to takové velkoměstské blues.Mám velmi rád blues , ale blues přecejen není ani Mozart ani Bach. Aspoň nám ale umožňuje nebrat ten svět okolo až tak úplně vážně . Tip.