Československá literární komunita
Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.
Přidejte seShakespearovy sonety
Autor
Alenakar
Shakespearovy sonety
Muamarkovi a kvajovi
Číst - ochutnávat velmi staré víno
a z historických pohárů je pít
jen opájet se ale neopít
smět kochat se tím jak se slůvka vinou
svým sonetem - jak v rytmu jambu tančí
když renesanční herec přec je psal
pro hlučný dav pro alžbětínský sál
kde páva střídá kachna s pomeranči
- A jindy smutek do veršů se vtírá
a z jeviště zní tichý monolog
a z komnaty je hřbitov napolo
princ Hamlet v kleku dlouze lebku svírá
zas ptá se má - li být a nebo nebýt
dál s černou paní v začouzeném "nebi"
26 názorů
Díky a - jeden klasický příklad okultního jevu. Psal jsi mi kritiku ve stejném čase jako jsem já psala kritiku tobě. Překontroluj si časy.
Radovan Jiří Voříšek
22. 06. 2017až klsické, přijde mi
Velmi ráda bych vtáhla do hry Mirosláwka. Z jeho četných kritik vázaných veršů je mi jasné,že ví ,o čem mluví. Byla bych ráda,kdyby se i on zúčastnil našich hrátek. Kdykoli ho ale o něco požádám,loví bobříka mlčení.
Díky vesuvanko,
chceme tady s Muamarkem a kvajem(obrazně řečeno) otevřít malou sonetovou školu. Jsem zvědavá,zda se nám to podaří.
Vlákno k diskusi : jak se ti líbí způsob,kterým kvaj reaguje na shakespearův sonet 66 ? - Jistě bude rád,když se k tomu vyjádříš v kritice pod prvními sonety,které zde uveřejnil.
Asi se k tomu dostanu až příští týden. Pošli mi pak prosím k diskusi vlákno...
Díky a měj se,
Marek
Muamarku,
kvaj už svou odpověd' na W.S. sonet 66 zveřejnil. Moc by zajímal taky tvůj názor na jeho sonety. Byla bych moc ráda,kdyby se postupně rozvinula nějaká diskuse. jen škoda,že tady není Safián.
Debrakete,
jistě máš pravdu v tom,že tenhle sonet je jaksi nedobový,neaktuální. Má to ale být jen jakýsi úvod k eventuální "sonetové diskusi" mezi mnou,Muamarkem a kvajem. Zatím by mohlo jít o diskusi nad W.S. sonetem č. 66. V téhle diskusi by už mohly figurovat sonety časové nebo nadčasové.
kvaji,Muamarku,
diskutovali jsme o W.S. sonetu č. 66,který vás(mě ani tak ne) zaujal. - Nepokusíte se v květnu zaujmout k sonetu 66 vyjádřit stanovisko opět pomocí anglického sonetu,tak jak to bylo v Anglii 16. stol zvykem ? Jednou z funkcí sonetu totiž bývala diskuse a polemika,tedy cosi,co už dnes ve své původní podobě přestalo existovat.
Čudlo,4U,kvaji,blbjenko,gogine,
jsem ráda,že vás moje sonetky baví a pokusím se vás jimi bavit i nadále.Na příští měsíc mám zatím nachystané dva,jeden dekadentní a jeden renesanční.Jestli se zde ale rozvine nějaká sonetová dílna,což bych byla ráda,mohlo by jich být i více.
fajn - sonety mě zatím trochu míjely - tak se k nim dostávám aspoň takto :)
Ano. Povedlo se se hodně dobře. Fakt to zní tak shakespearovsky, respektive tak, jak to znám z překladů. Děkuji.
Tip
U nás kdosi v okolí,někde nadoslech ,páva chová,takže si někdy v létě večer připadám jako v podzámčí. Nikdy jsem ale nezjistila,ze které zahrady se ten křik ozývá.
Ano, chovala jsem páva a bylo to nejkrásnější zvíře - kromě kolouška a jeho očí, které jsem kdy měla...přátelil se s kočkama...miloval buchtu s mákem...upéct bych nedokázala...někdo ho otrávil, neboť moc křičel:-(
Díky,Goro,
jen jsem si tak představila ilustraci z jakési knížky,kde byla vyobrazena renessanční hostina . Pávi se tehdy jedli a podávali se na stůl ve stažené kůži i s roztaženým ocasem - pro parádu. Z dnešního hlediska - dost velká hrůza.
Spektákl ? - To ne. Jen mě zajímá,jestli by se anglický sonet dal využít třeba v diskusi o současných nebo nadčasových problémecch a nebo k polemice tak ,jak tomu bývalo v jistých kruzích v renesanční Anglii.